خانه / اخبار / آتش سوزی های بی سابقه در ترکیه و نقش تروریستهای تحت حمایت رژیم ایران در آن

آتش سوزی های بی سابقه در ترکیه و نقش تروریستهای تحت حمایت رژیم ایران در آن

اؤیرنجى: طی روزهای اخیر ۵۸ منطقه در ۱۷ استان ترکیه با آتش سوزی گسترده ای روبرو بوده است و علیرغم تلاش نیروهای مردمی و ارتش این کشور این آتش سوزی ها هم به لحاظ تعداد و هم به لحاظ حجم در حال افزایش می‌باشد. باتوجه به زمانی روی دادن چنین فجایعی می تواند طبیعی به نظر برسد اما گزارش های حاصله حاکی از عمدی بودن این آتش سوزی ها می باشد. در این میان، ادعای دو صاحب نظر امنیتی ترکیه در نوع خود جالب و مهم می باشد :

جیهات یایجی ژنرال بازنشسته نیروی دریایی ترکیه و نظریه پرداز تز «وطن آبی» در حساب رسمی خود در رسانه های اجتماعی به نقش مستقیم پ ک ک و کمپ های آموزشی آنها در «یونان» اشاره کرده‌است.

به گفته وی نیروهای پ ک ک در کمپ های خود در یونان به آموزش گسترده‌ای دسترسی دارند و به منظور به وجود آوردن چنین حجمی از تخریب به اطلاعات استراتژیک از جمله موقعیت مکانی و شرایط جوی مجهز هستند و مهمترین مراکز توریستی و حاصلخیز ترین مناطق ترکیه را هدف قرار می‌دهند

عبدالله آغار کارشناس مسایل تروریستی و امنیتی نیز بر این باور است که با افزایش حمله ارتش ترکیه به سران پ ک ک در داخل خاک عراق و سوریه، این گروه با انجام فعالیت های خرابکارانه در پی انتقام و ایجاد جو علیه حزب حاکم ترکیه می باشد.

بیشتر بخوانید

نرخ تورم مواد خوراکی در شهریورماه به بیش از ۶۰ درصد رسید!

  اؤیرنجی : بر اساس آمار رسمی که مرکز آمار رژیم ایران منتشر نموده، رقم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *