خبر فوری
خانه / اخبار / آخرین آمار اعلام حکومتی کرونا در ایران؛ افزایش نزدیک به ۴۰ درصدی طی دو روز!

آخرین آمار اعلام حکومتی کرونا در ایران؛ افزایش نزدیک به ۴۰ درصدی طی دو روز!

اؤیرنجى : بنا بر اعلام سخنگوی وزارت بهداشت رژیم ایران شمار بیماران کووید-۱۹ در جغرافیای ایران نام به ۴۰۷ هزار و ۳۵۳ نفر تا ظهر امروز سه‌شنبه ۲۵ شهریور افزایش یافته است.

سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت رژیم ایران همچنین، از جان باختن ۱۴۰ تن دیگر در ۲۴ ساعت گذشته در جغرافیای ایران نام خبر داد و به این ترتیب، آمار کل جان باخته‌گان ویروس کرونا در این جغرافیا به ۲۳ هزار و ۴۵۳ نفر رسید.

به گفته لاری، از تعداد کل مبتلایان، ۳ هزار و ۸۱۱ نفر در وضعیت شدید این بیماری هستند.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت رژیم ایران تا کنون ۳۴۹ هزار و ۹۸۴ نفر هم بهبود یافته اند.

همچنین تا کنون ۳ میلیون و ۶۱۳ هزار و ۸۹۱ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در جغرافیای ایران نام انجام شده است.

استان‌های آزربایجان شرقی، زنجان، قزوین تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان و یزد  همچنان در وضعیت قرمز قرار دارند.

استان‌های آزربایجان غربی، اردبیل ، مرکزی ،البرز، فارس، لرستان، هرمزگان، بوشهر، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، گلستان و احواز (خوزستان) نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.

بر اساس اعلام کمیته اپیدومیولوژی کرونا در وزارت بهداشت رژیم ایران در هفته منتهی به ۲۱ شهریورماه، در روند کشوری این بیماری، موارد ابتلا و مرگ بالا اعلام شده و روند صعودی یا شروع پیک در ۱۲ استان کشور مشاهده شده است.

حسن روحانی روز یکشنبه ۲۳ شهریور در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا گفته بود: «کانال‌های ضد ایرانی از اینکه همه‌چیز در ایران به روال درست پیش می‌رود عصبانی‌اند. کشورهای منطقه همه نگاهشان به ایران است.»

ادعای روحانی در این خصوص بود که با اینکه عزاداری محرم برپا شد و مدارس بازگشایی حضوری شدند ولی آمار کرونا افزایش پیدا نمی کند.

همچنین نتایج مطالعه‌ای که تحت پوشش دانشگاه بهشتی تهران انجام شده نشان می‌دهد که «میانگین کل مرگ‌ومیر ۱۰.۰۵ درصد کل بیماران بستری را تشکیل می‌دهد.» که تقریبا دو برابر میانگین جهانی است.

بر اساس این تحقیق، «بیشترین میزان مرگ‌ومیر به لحاظ سنی در بین افراد بالای ۶۵ سال بوده (۲۵.۳۲ درصد)، سپس افراد دارای بیماری زمینه‌ای (۲۵.۵۵ درصد) و بستری‌های ICU/CCU که (۴۱.۷ درصد) بوده است. همچنین بیشترین مرگ‌ومیر مربوط به بیمارانی بود که دیابت و بیماری‌های قلبی عروقی (۳۸.۴۶ درصد) و سرطان (۳۵.۷۹ درصد) داشتند.»

با افزایش انتقادها به بازگشایی حضوری مدارس در جغرافیای ایران و هشدارها نسبت به عواقب غیرقابل کنترل آن علی ربیعی، سخنگوی دولت روحانی روز سه‌شنبه ۱۸ شهریور اعلام کرد «حضور در مدرسه اجباری نیست.»

در همین زمینه، احمد حسین فلاحی سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس فرمایشی رژیم ایران نیز به خبرگزاری های حکومتی گفته است: «وزیر آموزش و پرورش در جلسه امروز کمیسیون اعلام کرد که حضور دانش آموزان در کلاس‌های درس اختیاری است، لذا وزارت آموزش و پرورش ملزم به ارائه خدمات به صورت حضوری و مجازی به دانش آموزان است.»

به گفته وی، وزیر آموزش و پرورش گفته که «زمان آغاز سال تحصیلی بنا به دستور ستاد مقابله با کرونا بوده.»

علی ربیعی نیز مدعی شده که «تمام کارشناسان پرورشی و آموزشی حساسیت داشتند که مدرسه باز شود.»

محمدرضا پورمحمدی استاندار آزربایجان شرقی نیز روز سه‌شنبه اعلام کرد: «ستاد استانی مقابله با کرونا اصراری بر حضور فیزیکی دانش‌آموزان در مدارس ندارد.»

با آغاز سال تحصیلی جدید در ۱۵ شهریور و افزایش نگرانی‌ها از شیوع کنترل‌ناپذیر کرونا حسن روحانی گفت: «دیروز در رسانه های خارجی جنجال راه انداختند که متخصصان می گویند مدارس باید تعطیل باشد و مخالف بازگشایی مدارس هستند اما وزیر آموزش و پرورش به زور می خواهد مدارس را باز کند؛ نه خیر همه موافق هستند.»

روحانی مشخص نکرد که منظورش از همه، چه کسانی هستند -دولت و حکومت یا اینکه مردم؟! چرا که بر اساس گزارشاتی که رسانه‌های داخلی از استان‌های مختلف ایران منتشر می‌کنند، هم خانواده‌ها و هم معلمان موافق تحصیل حضوری نیستند.

وی در بخش دیگری گفت: «ما در این هفت ماه سختی که از ویروس کرونا و تحریم داشته ایم، هیچ کس به کمک ما نیامد.»

اظهارات حسن روحانی در حالی است که ؛اتحادیه اروپا در ماه فروردین سال جاری برای مبارزه با ویروس کرونا ۲۰ میلیون یورو به رژیم ایران کمک‌های انسان‌دوستانه فرستاد. در همین راستا در کنار سازمان جهانی بهداشت کشورهای مختلفی همچون جمهوری آزربایجان، ترکیه، امارات متحده عربی، آلمان، فرانسه، انگلیس، ژاپن، قطر، چین، و روسیه نیز به ایران کمک‌های نقدی ویا تجهیزاتی فرستادند.

روحانی همچنین گفت: «ضد انقلاب مدام می گوید کادر درمان ما خسته وناتوان است؛ ناتوانی آنها دروغ است.»

در این خصوص نیز هر روز خبرگزاری‌های حکومتی بر اساس گزارشات و مصاحبه‌هایی که با نمایندگان بخش سلامت ایران منتشر می‌کنند، از فرسودگی و خستگی کادر درمان در کنار مشکلات استخدامی و شغلی آنها خبر می‌دهند.

لاری روز جمعه با بیان اینکه شمار شهرستان‌های در وضعیت قرمز و هشدار با اضافه شدن ۲۲ شهرستان قرمز به ۱۸۲ افزایش پیدا کرد، افزود: «هیچ نقطه سبز یعنی منطقه عاری از کرونا در کشور وجود ندارد.»

وی در باره این افزایش تاکید کرد: «وضعیت اکنون بیماری در کشور نیز بازتاب رفتار ما طی هفته‌های گذشته است.»

سعید نمکی وزیر بهداشت رزیم ایران نیز با انتشار مطلبی در صفحه اینستاگرامی خود گفت: «دولت انگلیس فقط برای بخش سلامت بیش از ۲۲ میلیارد دلار هزینه کرد و ما پس از حدود هفت ماه از یک میلیارد دلار تخصیصی کمتر از ۳۰ درصد را گرفته‌ایم.»

وزیر بهداشت رژیم ایران افزود: «پرستاران و پزشکان و کادر بهداشتی انگلیس علاوه بر دریافت پاداش قابل توجه، پایان ماه مطالبه‌ای از دولت ندارند و من شرمسار کادر بهداشت و درمانی هستم که ماه‌هاست مطالباتشان معوق مانده است و باز هم کریمانه و عاشقانه خدمت می‌کنند.»

سخنان نمکی در حالی بیان می‌شود که پرستاران و کادر درمانی در جغرافیای ایران هفته‌ها و ماه‌ها با انتشار بیانیه‌ها، برگزاری تجمعات که در مواقعی با بازداشت آنان همراه بود به عدم استخدام رسمی، پرداخت نشدن حقوق معوقه‌های خود و اخراج‌های وسیع اعتراض کردند.

آنچه امروز در خصوص ادامه فعالیت شغلی آنها علیرغم این شرایط مشاهده می‌شود سکوتی از سر ناچاری است نه تحمل سیاست‌های تهاجمی رژیم ایران که منجر به تحریم‌ها شده است.

بیشتر بخوانید

اقرار وزارت کار رژیم ایران به بیکاری حداقل ۱.۵ میلیون نفر پس از بحران کرونا در جغرافیای ایران!

اؤیرنجى : چند مقام وزارت کار رژیم ایران از بیکاری دست کم یک میلیون و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *