خبر فوری
خانه / اخبار / آخرین جلسه دادرسی اتهامات عباس لسانی؛ استنکاف از پوشیدن لباس فرم و تقدیم دفاعیات به زبان تورکی !

آخرین جلسه دادرسی اتهامات عباس لسانی؛ استنکاف از پوشیدن لباس فرم و تقدیم دفاعیات به زبان تورکی !

اؤیرنجى: آخرین جلسه دادرسی به اتهامات آقای “عباس لسانی ” فعال ملی و سیاسی محبوس آزربایجانی، دیروز یکشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ با اخذ آخرین دفاعیاتش در دادسرای عمومی و انقلاب بیدادگاه شوونیسم فارس مستقر در اردبیل و با امتناع این فعال سیاسی آزربایجانی از پوشیدن لباس فرم و ایراد دفاعیاتش به زبان تورکی به سرانجام رسید.

به گزارش اؤیرنجى به نقل از منابع آگاه در حرکت ملی آزربایجان جنوبی و نزدیکان آقای عباس لسانی؛ این فعال سیاسی آزربایجانی که به جهت اخذ آخرین دفاعیاتش از زندان مرکزی اردبیل به دادیاری عمومی و انقلاب این شهر منتقل شده بود ،در پروسه انتقال حاضر به پوشیدن لباس فرم زندانی نشده و آن را مغایر با کرامت جایگاه متهم دانسته است.

مسئولین قضایی زندان نیز در واکنش به این مسئله با زدن دستبند و پابند او را به شعبه ویژه بازپرسی به ریاست قاضی نونهال-معاون دادستان عمومی و انقلاب بیدادگاه شوونیسم فارس مستقر در اردبیل منتقل کرده‌اند.

آقای لسانی که بازداشت خود را غیرقانونی دانسته و همواره سئوالات بازجویان را بی‌جواب گذاشته است در جلسه دیروز نیز مانند روال پیشین به زبان تورکی آزربایجانی از خود دفاع نموده است.

طبق اظهارات قاضی نونهال، جلسه امروز پایان مراحل دادرسی بوده و پرونده آقای لسانی با صدور کیفر خواست با اتهام های “ترغیب و تحریک مردم آزربایجان غربی برای مسلح شدن و تهدید علیه امنیت ملی” ، “تشکیل گروه غیرقانونی ” و “تبلیغ علیه نظام” به دادگاه ارسال خواهد شد.

عباس‌لسانی ۲۵ دی ماه امسال در حالی که در جریان واخواهی یک حکم غیابی در شعبه دوم دادگاه انقلاب تبریز حضور بعمل رسانده بود، جهت جلوگیری و ممانعت از ملاقات او با جمع کثیری از فعالینی که از سراسر آزربایجان جنوبی به دیدارش آمده بودند توسط نیروهای قضایی-امنیتی ربوده شده و به بازداشتگاه اداره اطلاعات اردبیل منتقل شد.

جامعه سیاسی مدنی آزربایجان از لحظه ربوده شدن این فعال ملی و سیاسی سرشناس تورک ، اقدامات اعتراضی زیادی در فضای حقیقی و مجازی به ثبت رسانده‌‌اند.

این اعتراضات امروز به صورت یک واکنش عمومی در آزربایجان و از طریق سردادن شعار آزادی‌ برای او در ورزشگاه‌ها دنبال شده و توجه اکثر رسانه‌ها را نیز معطوفِ خود کرده است.

عباس لسانی زندانی سیاسی باسابقه آزربایجانی اکنون در بند ٨ زندان اردبیل در بازداشت موقت بسر می‌برد.

 

بیشتر بخوانید

نظربایف، رئیس افتخاری مادام العمر شورای تورک شد

نورسلطان نظربایف رئیس جمهور سابق قزاقستان، به پیشنهاد رجب طیب اردوغان و با تصویب دیگر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *