خانه / اخبار / آخرین گزارش ها از زلزله ویرانگر آزربایجان به مرکزیت میانه + ویدئو

آخرین گزارش ها از زلزله ویرانگر آزربایجان به مرکزیت میانه + ویدئو

‌اؤیرنجى : بر اثر زلزله ۵.۹ ریشتری بامداد امروز در آذربایجان شرقی تاکنون ۱۱ فوتی و ٣٢۰ نفر مصدوم شدند.در ساعت ۲.۱۷ بامداد امروز ۱۷ آبان زلزله‌ای ۵.۹ ریشتری در عمق دوکیلومتری زمین، طول جغرافیایی: ۴۷.۶۴ درجه و عرض جغرافیایی: ۳۷.۷۶ درجه استان آزربایجان شرقی حوالی ترک را لرزاند.

گزارش ها حاکی است تطبق آمار رسمی تاکنون ۱۱ شهروند آزربایجانی در اثر این زمین لرزه جان خود را از دست داده اند.سی خانه روستایی به طور کامل با خاک یکسان گردیده و احشام روستائیان تلفات بسیاری داشته اند. ۶۵ روستا محتمل بیشترین آسیب هو گردیده اند. کوه در مابین جاده میانه _بستان آباد ریزش داشته و این جاده را مسدود نموده است.

با شروع صبح جمعه در آزربایجان شرقی گزارش‌های جدیدی از مناطق آسیب دیده در جریان زلزله ۵.۹ درجه‌ای در حوالی شهر میانه مخابره می‌شود.خبرگزاری های استانی تحت نظارت مقام های حکومتی و به نقل از مقام‌های محلی مدعی شده اند که دست کم شش نفر در روستای ورنکش در بخش ترکمان‌چای جان باخته‌اند و نزدیک به ۱۰۰ خانه با خاک یکسان شده است.همچنین تعدادی خانه نیز در روستاهای بخش ترکمان‌چای و کندوان میانه تخریب شده است.

خبرگزاری ایرنا از اعزام تیم‌های ارزیاب و امداد و نجات به مناطقی در اطراف شهر میانه در استان آزربایجان شرقی خبر داده و به نقل از مقام‌های محلی نوشته که هنوز از ابعاد کلی خسارات این منطقه گزارش دقیقی در دست نیست.

بر اثر زلزله دو مورد آتش سوزی در روستاهای ترکمنچای؛ ریزش کوه در جاده میانه-بستان‌آباد، انفجار شدید گاز و ویرانی خانه ها گزارش شده است.

این زمین لرزه به مدت ۱۰ ثانیه طول کشیده و نزدیک به ۳۰ مورد پس‌لرزهای بین ۲ الی ۵ ریشتری داشته که این امر باعث ترس و وحشت مردم در ۵ استان ایران شده است.

برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی از استان تهران نیز اعلام کرده‌اند که این زمین لرزه را احساس کرده‌اند.

هنوز هیچ اطلاعی از خسارات احتمالی این زلزله تا لحظه نگارش خبر در دست نیست. همچنین گزارشی از مصدومین این حادثه مخابره نشده است.

مرکز زمین شناسی دانشگاه تهران عمق این زمین لرزه را حدود ۱۰ کیلومترگزارش کرده است که ممکن است منجر به افزایش خسارات احتمالی آن در سطح زمین شود.

بیشتر بخوانید

یک مسافر ایرانی در کانادا با ابتلا به کرونا تحت مراقبت قرار گرفت.

اؤیرنجى : یک مسافر ایرانی در کانادا به ویروس کرونا مبتلا بوده و تحت مراقبت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *