خانه / آذربایجان / آذربایجان از روسیه خواست از ورود غیرقانونی خودروهای سایر کشورها به قره‌باغ جلوگیری کند

آذربایجان از روسیه خواست از ورود غیرقانونی خودروهای سایر کشورها به قره‌باغ جلوگیری کند

اؤیرنجی: وزارت دفاع آذربایجان از نیروهای روسی مستقر در قره‌باغ خواست تا مانع ورود غیرقانونی خودروهای دیگر کشورها به این منطقه شوند.

پس از انتشار تصاویری از تردد خودروهایی با پلاک ایران به منطقه قره‌باغ، وزارت دفاع جمهوری آذربایجان با ارسال نامه‌های رسمی به وزارت دفاع روسیه و فرماندهی نیروهای روسی مستقر در قره‌باغ از آنها خواست تا از عبور خودروهای دیگر کشورها به این منطقه جلوگیری کنند.

براساس بیانیه وزارت دفاع جمهوری آذربایجان، در این نامه‌ها تاکید شده که ورود وسایل نقلیه متعلق به سایر کشورها به مناطقی که موقتا تحت کنترل نیروهای روسی قرار دارد، مغایر با توافق روسای جمهور آذربایجان، ارمنستان و روسیه در ۱۰ نوامبر ۲۰۲۰ است.

در این نامه‌ها اعلام شده است که ورود افراد حقیقی و حقوقی و وسایل نقلیه سایر کشورها به خاک آذربایجان بدون رضایت آذربایجان خلاف قوانین کشور است.

گفتنی است تصاویری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که تردد کامیونها و تانکرهای سوخت با پلاک ایران به مناطق تحت کنترل نیروهای روسیه در قره‌باغ را نشان می‌دهد.

باوجوداینکه یک ماه از اعتراض جمهوری آذربایجان به ورود کامیون‌های ایران با محموله‌های مشکوک به منطقه تحت نظارت صلحبانان روسیه در قاراباغ آذربایجان نمی‌گذرد، عکس‌ها و فیلم‌های تازه منتشرشده نشان می‌دهد کامیون‌های ایرانی همچنان به‌صورت غیرقانونی وارد منطقه قاراباغ آذربایجان می‌شوند.

بر اساس گزارش کالیبرآذ، از ۱۱ اوت تا ۱۰ سپتامبر، ۵۸ کامیون پر از سوخت و فراورده‌های آن برای اهداف مختلف وارد خانکندی شده است.

این کامیون‌ها هنگام ورود به منطقه مسئولیت موقت نیروهای حافظ صلح روسیه، از شماره ثبت ارمنی استفاده می‌کنند. بااین‌حال، تکرار اعداد بر روی پلاک‌ها و تردد مکرر کامیون‌ها از توجه دور نمانده است.

در ماه اوت سال جاری میلادی، طرف آذربایجانی پس از دریافت گزارش‌هایی مبنی بر ورود غیرقانونی کامیون‌های ایرانی منطقه قاراباغ، عباس موسوی، سفیر ایران در آذربایجان به وزارت خارجه این کشور احضار شد.

بیشتر بخوانید

نرخ تورم مواد خوراکی در شهریورماه به بیش از ۶۰ درصد رسید!

  اؤیرنجی : بر اساس آمار رسمی که مرکز آمار رژیم ایران منتشر نموده، رقم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *