خانه / اخبار / آرای پارسا خائف در برنامه عصر جدید ؛ نشانگر در اکثریت بودن تورکان در جغرافیای ایران نام

آرای پارسا خائف در برنامه عصر جدید ؛ نشانگر در اکثریت بودن تورکان در جغرافیای ایران نام

اؤیرنجى : با نمایش آرای مردمی برنامه تلویزیونی عصر جدید که از شبکه سه سیمای میلی رژیم فاشیستى و شوونیستى حاکم بر جغرافیای ایران نام پخش میشد و انتخاب پارسا خائف که با اجرای تورکی در این برنامه با دشت نمودن بیشترین آرای مردمی به مرحله نهایی این برنامه راه یافت ، در اکثریت بودن تورکها در جغرافیای ایران نام بیش از پیش بر همگان  آشکار گردید.

برنامه تلویزیونی «عصر جدید» آرای مردمی قسمت های اول و دوم مرحله نیمه نهایی را با حضور داوران و شرکت کنندگان به نمایش گذاشت.در مرحله نیمه نهایی این برنامه داوران در هر قسمت دو اجرا را انتخاب کردند، اما در نهایت انتخاب نهایی را به عهده مخاطبان گذاشتند تا بینندگان فینالیست نهایی این برنامه را انتخاب کنند.

در قسمت اول مرحله نیمه نهایی داوران پارسا خائف و گروه پسران خورشید را به عنوان برگزیده انتخاب کردند. همچنین در قسمت دوم هم داوران  شکوفه عزیزی و محمد زارع را برگزیدند.

در پایان این برنامه اعلام شد، مردم پارسا خائف اهل اردبیل را با چهار میلیون و ۵۶۴ هزار و ۵۷۰ رای و محمد زارع را با چهار میلیون و۲۷ هزار و ۱۵۱ رای به فینال عصر جدید راهی کردند.

اگرچه نتایح رای گیری در جغرافیای ایران نام به یمن رژیم توتالیتر حاکم بر این جغرافیا هرگز قابل اعتماد نیست و  همواره شاهد انجام تلاشهای نامشروعی از سوی دست اندکاران رژیم برای تغییر نتایج نظرسنجی ها همسو با شوونیزم فارس، فاشیزیم شیعه و دگماتیزم ولایت فقیه هستیم اما بهرحال می توان این نتایح را به عنوان اعترافی از سوی صدا وسیمای ایران در خصوص جمعیت تورکها در جغرافیای ایران نام به حساب آورد.

خائف با اجرای ترانه های ساری گلین و‌ آیریلیق همگان را مسحور خود کرده بود.

پیروزی خائف نشان دهنده آن است که به رعم تمامی تلاشها برای کم نشان دادن شمار تورکها در جغرافیای ایران نام و نیز جلوگیری از برگزاری یک سرشماری قومیتی در این کشور، تورکها دارای اکثریت جمعیتی در این جغرافیا هستند.

بیشتر بخوانید

دیدار‌ فعالین ملی آزربایجانی ساکن اردبیل با میثم جولانی پس از آزادی

اؤیرنجى: فعالین ملی آزربایجانی ساکن اردبیل اردبیل شامگاه دیروز سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹٨ به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *