خانه / آذربایجان / آرش اسماعیل زاده ؛ آزادی موقت برادر کریم اسماعیل زاده از زندان تبریز

آرش اسماعیل زاده ؛ آزادی موقت برادر کریم اسماعیل زاده از زندان تبریز

اؤیرنجی : آرش اسماعیل زاده برادر کوچک کریم اسماعیل زاده (بوکسر) که در مراسم تدفین آیلار حقی در وادی رحمت تبریز دستگیر شده بود با قرار وثیقه موقتا آزاد گردید.

لازم به ذکر است که کریم اسماعیل زاده(برادر بزرگتر آرش) ورزشکار و فعال ملی آزربایجانی ، با تعقیب ماموران امنیتی _انتظامی رژیم ایران نیز در شامگاه ۱۱آبان ۱۴۰۱ در تبریز و با کشف پرچم آذربایجان بازداشت شده و هم اکنون در زندان تبریز محبوس می باشد.

بنا به گفته قاضی پرونده کریم اسماعیل زاده نیز جهت بررسی اتفاقات رخ داده در زندان و حمله برخی از اراذل و اوباش به این فعال ملی آزربایجانی محبوس به اطلاعات تبریز ارسال گردیده است.

لازم به تاکید است اعتراضات اخیر ملت آذربایجان نسبت به تبعیض های سیستماتیک و حمایت از حقوق زنان، همزمان با اعتراضات ملیت های دیگر در شهرهای مختلف ایران با بازداشت گسترده و جان باختن معترضین همراه بوده است‌ که به دلیل عدم دسترسی مناسب فعالین داخل ایران به اینترنت و جو امنیتی حاکم اطلاع دقیقی از وضعیت و اسامی معترضین بازداشتی در دست نبوده و امکان اطلاع رسانی مناسب را سلب نموده ، که این امر سبب تشدید نگرانیها در مورد وضعیت سلامت بازداشت شدگان شده است.

بیشتر بخوانید

دو ماه بی خبری از سرنوشت خانواده آزربایجانی بازداشت شده در اعتراضات تبریز!

اؤیرنجی : علیرغم گذشت ۵۵ روز از بازداشت شدن امید هاشم پور، امیر هاشم پور …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *