جمعه - ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
خانه / آذربایجان / آزادی حکیمه احمدی به همراه تمامی زنان دستگیرشده اعتراضات حمایتی قاراباغ از زندان مرکزی تبریز!

آزادی حکیمه احمدی به همراه تمامی زنان دستگیرشده اعتراضات حمایتی قاراباغ از زندان مرکزی تبریز!

اؤیرنجى : خبرهای رسیده بر گروه خبری جنبش دانشجویی آزربایجان جنوبی از آزادی خانم حکیمه احمدی به همراه تمامی زنان دستگیرشده اعتراضات حمایتی از عملیات آزادسازی قاراباغ اشغالی از زندان مرکزی  تبریز حکایت می کند!

به گزارش اؤیرنجى به نقل از فعالین جنبش دانشجویی آزربایجان جنوبی در تبریز ؛ تمامی فعالین خانم ملی آزربایجانی بازداشت شده تبریز در اعتراضات یکشنبه ۲۷ مهرماه به حمایت های لجستیکی و نظامی رژیم ایران از ارمنستان اشغالگر با تودیع وثیقه های سنگین از زندان مرکزی تبریز آزاد گردیده اند.

منابع آگاه به اؤیرنجی گفته اند که ؛ خانم ها مینا ولیپور و سارا طوری با قرار وثیقه ۱۹۰میلیون تومانی و مابقی با ۴۰میلیون تومان قرار وثیقه آزاد شدند.

همچنین ‌خانم حکیمه احمدی نیز که دیروز با مراجعه به بیدادگاه با افزایش مبلغ قرار وثیقه اش به زندان مرکزی تبریز منتقل شده بود امروز به همراه بقیه خانم ها با  ۲۰۰میلیون تومان وثیقه موقتا آزاد گردیده است.

بعد از ظهر روز یکشنبه ۲۷ آبان ماه ۱۳۹۹ دستکم ۱۰ نفر از خانم های آزربایجانی بازداشت شده در تبریز ابتدا به بازداشتگاه آگاهی این کلانشهر و سپس به زندان مرکزی تبریز منتقل شده بودند.

قابل ذکر است که ؛ به دنبال اعلام فراخوان در حمایت از آزاد سازی قاراباغ و بسته شدن گذرگاه مرزی «نوردوز» در شهرهای آزربایجان جنوبی، بسیاری از فعالین ملی آزربایجانی در شهرهای مختلف بازداشت شده اند.

 

بیشتر بخوانید

سناتور میچ مک‌کانل: اثر انگشت رژیم ایران در فعالیت‌های تروریستی در همه خاورمیانه دیده می‌شود

  اؤیرنجى : سناتور میچ مک‌کانل، رهبر اقلیت جمهوری‌خواهان سنای آمریکا، هر گونه لغو تحریم‌های …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *