خانه / آذربایجان / آغاز تور دوچرخه بین ترکیه و آزربایجان شمالی توسط دانشجوی آزربایجان جنوبی

آغاز تور دوچرخه بین ترکیه و آزربایجان شمالی توسط دانشجوی آزربایجان جنوبی

اؤیرنجى : دانشجوی مقطع دکترا در رشته حقوق از دانشگاه آکدنیز شهر آنتالیای ترکیه علی حمزه‌زاده، امروز ۳۰ تیرماه تور دوچرخه سواری از این شهر به آزربایجان شمالی را آغاز کرد.

وی قصد دارد مسافت بین آنتالیا محل تحصیل خود تا آزربایجان شمالی را با دوچرخه رکاب بزند و با خانواده شهدای جنگ دوم آزادسازی قاراباغ دیدار و دلجویی کند. حمزه‌زاده در طی مسافرت خود به آزربایجان شمالی با دوچرخه پرچم‌های آزربایجان و ترکیه را با خود حمل می‌کند. وی همچنین پرچم تیم تراکتور آزربایجان را که به نماد هویت‌خواهی تورک‌های آزربایجان جنوبی تبدیل شده است را نیز به همراه دارد.

علی حمزه‌زاده در این پروژه قصد دارد از هموطنان در آزربایجان شمالی و همچنین هم تباران تورک در جمهوری ترکیه کمک‌های مالی برای خرید کتاب تورکی و اهدای این کتاب‌ها به جوانان و نوجوانان آزربایجان جنوبی جمع‌آوری کند.

همچنین وی قصد دارد در طول مسافرت خود با دوچرخه یک مستند از مناظر مسیری که در کشورهای ترکیه، گرجستان و آزربایجان شمالی طی خواهد کرد تهیه کرده و بر اتحاد و برادری تورک‌های آزربایجان و ترکیه تاکید کند.

صفحه اینستاگرام «اؤزگورلوک یولچوسو» (https://www.instagram.com/ozgurluk_yolcusu_/)را فالوو کنید و از مناظر و زیبایی های مسیر سفر لذت ببرید.
https://www.instagram.com/ozgurluk_yolcusu_/

بیشتر بخوانید

نرخ تورم مواد خوراکی در شهریورماه به بیش از ۶۰ درصد رسید!

  اؤیرنجی : بر اساس آمار رسمی که مرکز آمار رژیم ایران منتشر نموده، رقم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *