دوشنبه - ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
خانه / اخبار / آقازاده های علی لاریجانی و حسین فریدون شهروند آمریکا می باشند

آقازاده های علی لاریجانی و حسین فریدون شهروند آمریکا می باشند

اؤیرنجى: در ادامه گزارشهای فاکس نیوز درباره حضور خانواده مقام های جمهوری اسلامی در آمریکا، این شبکه اعلام کرد: «چندین تن از فرزندان مقام‌های کنونی و پیشین ایرانی در ایالات متحده زندگی می‌کنند، از جمله به علی فریدون پسر حسین فریدون برادر و دستیار ویژه روحانی و فاطمه اردشیر لاریجانی دختر علی لاریجانی رئیس مجلس اشاره شده است.»

بسیاری از مردم در جغرافیاى ایران از این که فرزندان مقام‌های جمهورى اسلامى در ایالات متحده زندگی و کار می‌کنند شگفت زده شده و احساس می‌کنند به آنها خیانت شده است.مقام‌های جمهورى اسلامى شعار مرگ بر آمریکا سر می دهند، اما بچه های خود را به ایالات متحده می‌فرستند، جایی دورتر از جهنمی که خود طی چهار دهه گذشته در جغرافیاى ایران درست کرده‌اند.

فاکس نیوز اطلاعات بیشتری در مورد شهرهایی که آنها زندگی می‌کنند یا وضعیت مهاجرتی علی فریدون و فاطمه اردشیر لاریجانی ارائه نکرد و از گزارش آن مشخص نیست که آیا آنها با گرین کارت در آمریکا به سر می‌برند یا تابعیت و گذرنامه آمریکایی دارند.

در هفته های اخیر برخی در فضای مجازی نام فرزندان برخی دیگر مقام ها که در آمریکا زندگی می کنند را منتشر کردند. آنها عمدتا فرزندان مقام های میانی و نمایندگان مجلس هستند.

به گزارش اؤیرنجى، دولت آمریکا چند روز پیش دستورالعملی را به کشورهای پذیرنده سرمایه‌گذار خارجی ابلاغ کرده تا علاوه بر ممنوعیت برای اتباع ایرانی، پاسپورت‌های پیشین آنان را نیز باطل کنند.

جزایر کوچک کارائیب شامل سنت کیس، دومنیکا، آنتیگوا و … ، کشورهای اروپایی مالت، بلغارستان، قبرس و کشور آفریقایی کومور از جمله معدود کشورهایی هستند که با سرمایه‌گذاری‌ پاسپورت خود را به متقاضیان واگذار می‌کنند و در این بین برخی افراد نیز به هدف دور زدن تحریم ها به نفع ایران اقدام به دریافت پاسپورت این کشورها نموده بودند.

دارندگان این پاسپورت‌ها امکان سفر و فعالیت های اقتصادی با ملیت جدیدی را در بازارهای جهانی دارند.

به همین دلیل نیز آمریکا تلاش ویژه‌ای را شروع کرده تا مانع از اعطای تابعیت مضاعف به اتباع ایرانی شود، در جدیدترین اقدام بیش از صد پاسپورت صادر شده برای اتباع ایرانی توسط دولت کومور باطل شده است.

دولت آمریکا مدعی است که دارندگان این پاسپورت‌ها از ایران، صاحبان شرکت‌های دولتی نفتی، بازرگانی و اقتصادی هستند که برای دور زدن تحریم‌های بین المللی اقدام به این کار می کنند.

هر چند با توافق هسته‌ای کنونی اتباع ایرانی تحت تحریم قرار ندارند اما در عمل هیچ یک از شهروندان این کشور با پاسپورت ایرانی حق افتتاح حساب بانکی در دیگر کشورها را به دلیل ممانعت بانک‌ها ندارد و حتی انجام فعالیت‌های اقتصادی همچون ثبت شرکت های بازرگانی برای آنان با دشواری‌های فراوان و گاهی غیر ممکن است.

آمریکا در تلاش است تا دو ماه آینده دور تازه‌ای از تحریم‌های بین‌المللی را علیه جمهوری اسلامی به اجرا بگذارد و به دنبال اجماعی جهانی برای اجرای آن است.

 

بیشتر بخوانید

در غیاب آموزش زبان تورکی ؛ زبان چینی به سیستم آموزشی رژیم ایران افزوده شد!

اؤیرنجى : در حالی که آموزش زبان تورکی به عنوان زبان مادری ۴۵ میلیون تورک …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *