دوشنبه - ۵ فروردین ۱۳۹۸
خانه / اخبار / آقای”عباس لسانی” به صورت موقت از زندان مرکزی تبریز آزاد شد

آقای”عباس لسانی” به صورت موقت از زندان مرکزی تبریز آزاد شد

اؤیرنجى :عباس لسانی فعال سرشناس و مبارز خستگی ناپذیر حرکت ملی آزربایجان جنوبی ،پس از ۱۲ روز بازداشت امروز شنبه ۲۳ تیرماه سال ۹۷ به قید وثیقه ۵۰ میلیون تومانی از زندان مرکزی تبریز آزاد گردید.

به گزارش اؤیرنجى؛ آقای عباس لسانی که به عنوان اولین نفر از بازداشتی های پیشگیرانه جهت عدم حضور فعالین ملی آزربایجانی در قورولتای قلعه بابک ، در تاریخ ۱۱ تیرماه ۹۷ از محل کار خود در اردبیل توسط مامورین امنیتی شوونیسم فارس ربوده شده و به زندان مرکزی تبریز منتقل گردیده بود، پس از ۱۲ روز به قید وثیقه ۵۰ میلیون تومانی آزاد گردید.

این فعال ملی تورک و مبارز خستگی ناپذیر آزربایجانی اهل اردبیل، ٧ روز از مدت ١٢ روز بازداشت خود را در «اعتصاب غذا» بسر برده است.

آقای عباس لسانی طی این ۱۲ روز بازداشت خود در «بند ویژه» زندان مرکزی تبریز بصورت «انفرادی» نگهداری می شد و بنا به درخواست ماموران اداره اطلاعات، «ممنوع المللاقات» بوده است.وی در مدت بازداشت چندین بار برای بازجویی به اداره اطلاعات تبریز برده شده و پس از بازجویی دوباره به زندان تبریز بازگردانده شده بود.

روز چهارشنبه «ناصر عتباتی» دادستان عمومی و انقلاب اردبیل به همسر آقای لسانی گفته بود بازداشت عباس لسانی با «قرار نیابت از حوزه قضائی آزربایجان‌شرقی» صورت گرفته و پرونده وی در شعبه ۱۱ دادیاری تبریز در جریان است.

آقای لسانی مبارز ملی و اسطوره مقاومت ملت تورک آزربایجان جنوبی به علت فعالیت های مدنی خود بارها بازداشت و به حبس های طولانی مدت محکوم شده و سالهای زیادی از عمر خود را در تبعید، زندان و بازداشتگاه های جمهوری اسلامی ایران سپری کرده است.

فعالین ملی آزربایجانی طی این مدت بازداشت مخفیانه و عدم اطلاع رسانی نهادهای امنیتی و ضابطین قضایی از وضعیت جسمانی و محل نگهداری این قهرمان ملی آزربایجانی ،خواستار آزادی هر چه سریع‌تر ایشان شده بودند و در راستای دفاع از حق آزادی آقای “عباس لسانی” و سایر همرزمان دربندش ،شهرهای مختلف آزربایجان جنوبی و سایر شهرهای تورک نشین جغرافیای ایران را پوستر باران و بیانیه باران نموده بودند.

 

 

 

 

بیشتر بخوانید

آیا سیل وزیر کشور را نیز با خود خواهد برد؟

حسن روحانی رئیس جمهوری ایران همچنان در قشم به سر می‌برد. اسحاق جهانگیری معاون اول …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *