خانه / اخبار / آمار حکومتی ؛ بیش از ۱۳۰هزار نفر در جغرافیای ایران نام به کرونا مبتلا شده اند!

آمار حکومتی ؛ بیش از ۱۳۰هزار نفر در جغرافیای ایران نام به کرونا مبتلا شده اند!

اؤیرنجى : سخنگوی وزارت بهداشت ایران از ۲۳۱۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور و افزایش شمار بیماران کووید-۱۹ به ۱۳۱ هزار و ۶۵۲ نفر تا ظهر امروز جمعه ۲ خرداد خبر داد.

همچنین تا کنون ۷۶۳ هزار و ۹۱۳  آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در ایران انجام شده است. تا دیروز این میزان به ۷۴۶ هزار و ۴۵ مورد آزمایش می رسید.

به گفته جهانپور، از تعداد کل مبتلایان، ۲هزار و ۶۵۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت رژیم ایران تا کنون ۱۰۲ هزار و ۲۷۶ نفر هم بهبود یافته اند.

این در حالیست که آمار ابتلای کودکان به ویروس کرونا در جهرم افزایش یافته و استان لرستان و استانهای گرمسیر کشور همچون احواز و سیستان و بلوچستان، در وضعیت بحرانی کرونا به سر می برند. استان تهران نیز در زمرۀ استان‌هایی است که همچنان در خط قرمز ابتلا به کرونا قرار دارد و وضعیت بیماری در آن هنوز به ثبات نرسیده‌است.

جهانپور دیروز همچنین گفت ممکن است در مناطق سفید که نماز جمعه برگزار می‌شود و  مردم در این مناطق که برای نماز جمعه شرکت می‌کنند، در مراسم بزرگداشت این روز نیز حضور داشته باشند. همچنین براساس آخرین تصمیمات طرح کاروان خودرویی نیز منتفی شده است.

طبق گفته آقای جهانپور، احواز حدود ۲۵ درصد (یک چهارم) موارد تشخیص‌های جدید این بیماری را به خود اختصاص می‌دهد.

در حالیکه مقامات رژیم ایران در روزهای اخیر از سربلندی این رژیم در دوران کرونا سخنن می‌گویند، وضعیت استان‌های لرستان، سیستان و بلوچستان، خراسان شمالی، کرمان و آزربایجان شرقی همچنان بحرانی گزارش شده است. براساس گفته‌های مسئولان بهداشتی ایران، شمار مبتلایان جدید بیماری کوویدـ۱۹ در این استان‌ها به شدت افزایش یافته است و در روزهای آینده باید منتظر موج دوم شیوع ویروس کرونا بود.

مقامات ایران می‌گویند، گزارش‌ها در ستاد ملی نشان می‌داد که از مرحله مدیریت و کنترل بیماری عبور کردیم و کادر وزارت بهداشت و درمان و تمام دستگاه های همراه وارد فاز مهار بیماری شده اند.

معاون برنامه ریزی ستاد فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران نیز هفته پیش نسبت به روند افزایشی کرونا در برخی شهرها و از جمله پایتخت هشدار داده و شناور شدن ساعت کاری ادارات را خواستار شده بود.

همچنین سعید نمکی وزیر بهداشت اخیرا گفته بود: «باید خودمان را برای موج های سهمگین بعدی کرونا آماده کنیم زیرا هنوز ویروس کرونا را نمی شناسیم. من به رئیس جمهوری نیز گفتم ما با کرونا شطرنج بازی می کنیم و مدیرکل سازمان بهداشت جهانی نیز نمی تواند آینده کرونا را پیش بینی کند.»

از سوی دیگر مرکز پژوهش‌های مجلس ایران نیز در گزارشی نوشت که ایران تا کنترل موج اپیدمی کرونا فاصله دارد و اقدامات دولت و مدیریت بحران در آغاز شیوع اپیدمی کرونا را «ضعیف» توصیف کرد.

همچنین مرکز پژوهش های مجلس فرمایشی رژیم ایران روز ۲۶ فروردین گزارشی منتشر کرد که می گفت، تعداد افراد جان‌باخته بر اساس ابتلا به کرونا هشت هزار و ۶۰۹ نفر و تعداد مبتلایان بین ۶۰۰ تا ۷۵۰ هزار نفر است.

مرکز پژوهش‌های مجلس در این گزارش که بر اساس تخمین‌ها اعلام کرده بود گفت که آمار واقعی تعداد جان‌باخته‌گان ویروس کرونا حدود دو برابر وتعداد مبتلایان بین ۸ تا ۱۰ برابر آمار اعلام شده توسط وزارت بهداشت است.

از سوی دیگر سرپرست مرکز پژوهش‌های مجلس ایران سپس به انتشار گزارش این مرکز در آنچه که «رسانه های بیگانه» خوانده، واکنش نشان داده و گفته  که  آمار تخمینی را تحریف کرده‌اند.

این مرکز همچنین در مورد شمار واقعی مبتلایان به کرونا در ایران گفت مرجع اعلام آمار ستاد ملی مقابله با کروناست.

بیشتر بخوانید

پیدا شدن جسد جوان۲۵ ساله درسد جوقان بستان آباد توسط غواصان هلال احمر + ویدئو

اؤیرنجى :پیکر جوان ۲۵ ساله آزربایجانی غرق شده در سد جویان بستان آباد توسط غواصان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *