پنج شنبه - ۱۲ تیر ۱۳۹۹
خانه / اخبار / آمار مبتلایان کرونا در ایران تنها طی سه روز بیش از هزار مورد افزایش داشته است!

آمار مبتلایان کرونا در ایران تنها طی سه روز بیش از هزار مورد افزایش داشته است!

اؤیرنجى : سخنگوی وزارت بهداشت رژیم ایران از ۲۸۱۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور و افزایش شمار بیماران کووید-۱۹ به ۱۴۶ هزار و ۶۶۸ نفر تا ظهر امروز جمعه ۹ خرداد خبر داد.

کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت رژیم ایران همچنین، از جان باختن ۵۰ تن دیگر در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد. به این ترتیب آمار کل جان باخته‌گان ویروس کرونا در جغرافیای ایران نام به ۷ هزار و ۶۷۷ نفر رسید.

این در حالیست که تعداد مبتلایان در تاریخ ۶ خرداد به ۱۷۸۷ مورد می‌رسید. با این حساب طی سه روز ۱۰۳۲ مورد افزایش داشته است.

به گفته جهانپور، از تعداد کل مبتلایان، ۲ هزار و ۵۴۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت رژیم ایران تا کنون ۱۱۴ هزار و ۹۳۱ نفر هم بهبود یافته اند.

همچنین تا کنون ۸۹۶ هزار و ۵۷۱  آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در ایران انجام شده است. تا دیروز این میزان به ۸۷۶ هزار و ۴۹۲ مورد آزمایش می رسید.

جهانپور همچنین گفت وضعیت استان احواز، همچنان قرمز است. استان‌های خراسان رضوی، آزربایجان شرقی ،آزربایجان غربی، لرستان، کردستان، کرمانشاه، هرمزگان و مازندران در وضعیت هشدار قرار دارند. 

معاون کل وزارت بهداشت نیز گفت به دنبال روند ابتلا به کووید ۱۹ در استان‌های جنوبی کشور، فرضیه عدم انتقال ویروس کرونا در مناطق گرمسیری رد شده است، اما همچنان نگران تاثیر حضور افراد در فضاهای بسته هستیم.

مسعود مردانی، عضو کمیته کشوری مبارزه با بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت و عضو کمیته کشوری کرونا، دو روز پیش اعلام کرد «از بین بیماران کرونا که به بیمارستان می‌آیند ۱۲ درصد فوت می‌کنند.»

وی همچنین گفت «تجارب سه ماه اپیدمی کرونا در ایران نشان میدهد بیمارانی که به نوع خفیف یا متوسط بیماری کووید-۱۹ مبتلا هستند و در خانه استراحت میکنند، معمولا دچار مرگ و میر نمیشوند»

معاون کل وزارت بهداشت روز دوشنبه ۵ خرداد اعلام کرد که سیاست «حداکثر بازگشایی» در دستور کار است.

ایرج حریرچی همچنین گفت این سیاست برای «تامین اقتصاد و معیشت» مردم مورد اجرا قرار خواهد گرفت.

همچنین طبق تصمیم ستاد ملی کرونا، اماکن مذهبی و حرم‌ها در سراسر کشور فعالیت خود را از روز دوشنبه ۵ خرداد شروع کرده است.

از سوی دیگر حسن روحانی روز شنبه، سوم خرداد خبر داد که ده استان ایران در مرحله مهار کرونا قرار دارند و همه کارمندان از دهم خرداد در ادارات حضور می‌یابند. کاهش محدودیت‌ها در حالی انجام می‌شود که تعداد مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ تا امروروز رو به افزایش است.

در حالی که روند شدید افزایش مبتلایان در سطح کشور مشاهده می‌شود مقامات ایران می‌گویند، گزارش‌ها در ستاد ملی نشان می‌داد که از مرحله مدیریت و کنترل بیماری عبور کردیم و کادر وزارت بهداشت و درمان و تمام دستگاه های همراه وارد فاز مهار بیماری شده اند.

بیشتر بخوانید

روزبه پیری ؛ کتاب «سلطان محمد فاتح» ترجمه فعال ملی محبوس آزربایجانی چاپ گردید.

اؤیرنجى : انتشارات آذرتوران نباتی کتابی با عنوان “سلطان محمد فاتح” که توسط فعال ملی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *