پنج شنبه - ۲۸ شهریور ۱۳۹۸
خانه / اخبار / آمریکا ؛ اجازه معامله در موارد تحریمی با ایران را به هیچ کشوری نخواهیم داد!

آمریکا ؛ اجازه معامله در موارد تحریمی با ایران را به هیچ کشوری نخواهیم داد!

اؤیرنجى: «مورگان اورتگاس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می گوید ایالات متحده آماده مذاکره می راشد لاکن این رژیم ایران است که باید انتخاب کند که می خواهد یک کشور عادی باشد یا اینکه شاهد فروپاشی اقتصادش باشد. وی گفت ایالات متحده به هیچ کشوری اجازه نمی‌دهید که در موارد تحریم، با رژیم ایران معامله کند

به گزارش اؤیرنجى ؛ سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز دوشنبه ۲۰ خرداد و در جریان کنفرانس خبری در وزارت خارجه آمریکا با اشاره به تحریم اخیر شرکت پتروشیمی خلیج  و شرکت‌های وابسته به آن گفت: رژیم ایران یا باید مانند یک کشور عادی رفتار کند یا شاهد فروپاشی اقتصادش باشد. تنها راه حل، رسیدن به توافقی جامع با رژیم ایران و رسیدن به ۱۲ شروطی که گذاشته‌ایم، است.

خانم اورتگاس در مورد خبر شدت گرفتن فعالیت‌های اتمی رژیم ایران گفت: «مشخص است که روش اشتباهی است. ما معتقدیم جامعه جهانی باید ایران را پاسخگو نگه دارد و در جریان مذاکرات اروپایی با وزیر خارجه آمریکا، همه با ما هم‌عقیده بودند… ما آماده‌ایم با رژیم ایران صحبت کنیم. آنها خودشان خوب می‌دانند چطور با ما تماس بگیرند.»

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به پرسشی در مورد ساز و کار تبادل خاص میان اروپا و ایران گفت: «پرداخت خاص به ایران از سوی اروپا اگر مرتبط با فهرست تحریم‌ها نباشد اشکالی ندارد ولی اگر بخواهد این روش به دور زدن تحریم‌ها تبدیل شود مشکل ایجاد کرده و قابل قبول نیست.»

بیشتر بخوانید

رابرت اوبراین به عنوان مشاور امنیت ملی آمریکا معرفی شد.

اؤیرنجى : دونالد ترامپ ،رابرت اوبراین را به عنوان مشاور امنیتی ملی آمریکا معرفی کرد. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *