خانه / اخبار / آمریکا کشتی‌های تجاری در خلیج عربی را اسکورت نظامی می کند!

آمریکا کشتی‌های تجاری در خلیج عربی را اسکورت نظامی می کند!

اؤیرنجى: به دنبال انتشار گزارش‌هایی که از تلاش قایق‌های سپاه تروریستی پاسداران رژیم ایران برای توقیف یک نفتکش بریتانیایی در خلیج عربی حکایت داشت، پنتاگون روز پنج‌شنبه ۲۰ تیر از طرح خود برای اسکورت نظامی کشتی‌های تجاری در این منطقه خبر داد.

در این راستا ژنرال مارک میلی، نامزد کاخ سفید برای تصدی پست ریاست ستاد مشترک ارتش ایالات متحده، اعلام کرد که واشینگتن تلاش می‌کند ائتلافی را تشکیل دهد تا کشتی‌های تجاری با اسکورت ناوهای نظامی در منطقه تردد کنند.

آقای میلی به کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا گفت: «به نظرم این ائتلاف تا دو سه هفته آینده شکل می‌گیرد».

این اظهارات پس از آن عنوان شد که لندن تهران را متهم ساخت که با سه قایق خود تلاش کرد تا راه را بر نفتکش «بریتیش هریتیج» در خلیج عربی ببندد.

سخنگوی دولت بریتانیا گفت: «ما نسبت به این اقدام نگرانی داریم و همچنان از مقامات رژیم ایران می‌خواهیم که تنش‌ها را در منطقه کاهش دهد».

جرمی هانت، وزیر خارجه بریتانیا، نیز به شبکه خبری الجزیره گفت: «این تحولات یقینا بسیار نگران‌ کننده است. البته من به عملکرد نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا و نقشش در محافظت از اموال بریتانیا و تامین امنیت کشتیرانی بریتانیا افتخار می‌کنم. ما به رصد بسیار بسیار دقیق شرایط ادامه خواهیم داد».

به گفته یک منبع وزارت دفاع، سه قایق رژیم ایران نزیک جزیره ابوموسی به نفت کش نزدیک شدند و به ایجاد مزاحمت و سد کردن مسیر حرکت آن اقدام کردند تا وادار شود جهتش را عوض کند. مقامات ایالات متحده مدعی شدند که قایقها به او فرمان توقف در آبهای منطقه ایران دادند.

بیشتر بخوانید

ایران در قعر جدول آزادی بیان قرار دارد.

اؤیرنجى : بنا بر گزارش “سازمان ظرفیت‌سازی برای حقوق بشر”، سازمان ‘گزارشگران بدون مرز’ در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *