چهارشنبه - ۷ آبان ۱۳۹۹
خانه / آذربایجان / آیدین ذاکری ؛ فعال ملی آزربایجانی ساکن خیاو با یورش ماموران امنیتی به محل کارش بازداشت گردید!

آیدین ذاکری ؛ فعال ملی آزربایجانی ساکن خیاو با یورش ماموران امنیتی به محل کارش بازداشت گردید!

اؤیرنجى : آیدین ذاکری، فعال ملی آزربایجانی ساکن خیاو در محل کار خود توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

گفته می شود مانقوردان امنیتی رژیم ایران از ترس حضور پرشور ملت تورک آزربایجان جنوبی پس از فراخوان فعالین حرکت ملی آزربایجان جنوبی برای برگزاری تجمع اعتراضی در محکومیت حمایت های این رژیم از ارمنستان اشغالگر به بازداشت گسترده فعالین ملی در شهرهای مختلف آزربایجان جنوبی پرداخته اند که آیدین ذاکری نیز به احتمال زیاد در همین راستا توسط مانقوردان امنیتی رژیم ایران در هیات بازداشت و به مکانی نامعلوم منتقل شده است.

 طبق اخبار واصله درپی  فراخوان دعوت به تجمع اعتراضی نسبت به کمک دولت ایران به اشغالگران ارامنه از طریق  گمرک نوردوز و حمایت از آزادسازی اراضی اشغال شده جمهوری آزربایجان ، نیروهای امنیتی، انتظامی در شهرهای تبریز، اورمیه و اردبیل برای بازداشت فعالین مدنی آزربایجان به منازل آنها یورش برده اند که تاکنون اسامی محرز بازداشت شده عبارتند از رسول رضوی، اکبر مهاجر، حسین محمدیان در تبریز و همچنین مامورین به منازل آقای محمد محمودی، شاهین برزگر یورش نموده اما موفق به دستگیری آنها نشده اند.

گزارشات موثق حاکی از آن است که مامورین برای پیشگیری از هرگونه تجمعات مسالمت آمیز به تهدید تلفنی، تحت کنترل قرار دادن و نظارت منازل آنها، بازداشت فعالین و تحت فشار قرار دادن آنها مبادرت ورزیده اند.

آیدین ذاکری از فعالان ملی آزربایجانی شناخته شده ساکن خیاو می باشد که پیشتر نیز به دفعات توسط نیروهای امنیتی رژیم ایران بازداشت و شکنجه شده و در بیدادگاه های فرمایشی رژیم ایران به حبس محکوم شده است.

بیشتر بخوانید

پاشینیان و مردم ارمنستان برای امتیاز دهی دردناک آماده اند!

اؤیرنجى : نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان روز دوشنبه ۵ آبان از آمادگی خود و مردم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *