خانه / اخبار / ابراهیم نوری ؛ یکسال از حبس ناعادلانه فعال ملی و دانشجوی آزربایجانی در زندان ائوین سپری شد!

ابراهیم نوری ؛ یکسال از حبس ناعادلانه فعال ملی و دانشجوی آزربایجانی در زندان ائوین سپری شد!

اؤیرنجى : یک سال از زندانی شدن ناعادلانه «ابراهیم نوری» فعال ملی و دانشجوی آزربایجانی در زندان ائوین شوونیسم فارس در تهران سپری شد!

یک سال پیش شعبه ۲۶ بیدادگاه انقلاب شوونیسم فارس شعبه تهران طی حکمی ابراهیم نوری را به ظن شرکت در «مراسم سالگرد تولد بابک خرمدین» در قلعه بابک به ۱۸ ماه حبس تعزیری و تبعید به نهبندان محکوم نمود!.

این حکم در دادگاه تجدیدنظر به ۱۶ ماه حبس تبدیل شد و در ۱۴ تیرماه ۹۷، این فعال ملی و دانشجوی آزربایجانی دستگیر و و روانه زندان ائوین تهران شد.

گفتنی است ابراهیم نوری دو پرونده دیگر با احکام ۶ ماه حبس تعزیری و ۱۰ ماه حبس نیز دارد و امید است با تجمیع پرونده ها، این فعال ملی آزربایجانی بعد از ۴ ماه آزاد گردد.

خاطر نشان می سازیم ؛ “ابراهیم نوری” مبارز نستوه ،فعال ملی و دانشجوی تورک آزربایجانی ترم آخر رشته حقوق که در دانشگاه آزاد اهر اشتغال به تحصیل داشت متولد سال ۱۳۷۰ شهرستان اهر آزربایجان جنوبی می‌باشد که پیشتر نیز در دو پرونده اخیر خود به اتهام تبلیغ علیه نظام و اقدام علیه امنیت ملی جمعا به ۱۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده است.

این دانشجو و فعال ملی آزربایجانی، نخستین بار در دوران دانش آموزی در سال ۱۳۸۴ توسط حفاظت اطلاعات سپاه دستگیر و مورد بازجویی قرار گرفت.

ابراهیم نوری همچنین در سال ۱۳۸۸ به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به ۱۰ ماه حبس تعلیقی به مدت ۵ سال محکوم شده بود. این فعال ملی آزربایجانی بار دیگر در تاریخ ۲۸ دی ماه ۱۳۹۱ توسط نیروهای امنیتی دستگیر شد و در تاریخ ۲ بهمن ماه با سپردن وثیقه ۱۰۰ میلیون ریالی از زندان اهر آزاد شده بود.

سازمان عفو بین الملل نیز در آخرین گزارش و بیانیه صادره خود که خواستار منع تعقیب  تمامی بازداشت شدگان مراسم قلعه بابک و کوه ساوالان شده بود از مقامات قضایی در ایران خواستار آزادی هر چه سریعتر و بی قید و شرط آقای ابراهیم نوری ،فعال ملی و دانشجوی ترم آخر رشته حقوق دانشگاه اهر شده بود.

بیشتر بخوانید

ویزای ۲۰ دانشجوی ایرانی در یکماه توسط آمریکا لغو گردیده است!

اؤیرنجى : شبکه «ان‌بی‌سی» گزارش داده است که وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا، روادید …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *