خانه / اخبار / اجباری بودن صحبت به زبان فارسی برای دانش آموزان و والدین در دبستان دین و دانش اردبیل!

اجباری بودن صحبت به زبان فارسی برای دانش آموزان و والدین در دبستان دین و دانش اردبیل!

اؤیرنجى: طی اخبار رسیده از استان اردبیل بعضی از والدین هنگام مراجعه به مدرسه جهت ثبت نام فرزندان خود با مشکلات عجیبی از سوی مسئولان مدرسه مواجه گشته اند.

بنا به گفته های والدین دانش آموزان مسئولان دبستان دین ودانش اردبیل در اقدامی عجیب،غیر مسئولانه وخودسرانه صحبت به زبان غیر مادری را حتی برای پدر ومادران کودکان از بدو ورود تا خروج از مدرسه اجباری کرده اند.لازم به ذکر است این طرح خودسرانه وعجیب برای تمام کسانیکه به دبستان ورود کرده اند الزامی میباشد. که این کار غیرمنطقی و غیر اصولی آنان باعث درگیریهای لفظی بین والدین دانش آموزان با مدیر مدرسه گشته است.

مانقوردان دست نشانده راسیزم فارس در سیستم آموزشی شهرهای مختلف آزربایجان جنوبی و مدارس وطنمان با چنان شدتی به آسمیله و الینه نمودن دانش آموزان و خانواده های تورک آزربایجانی مشغولند که گاهی از اربابان فارس خود نیز پیشی می گیرند!

این مانقوردان انگار یادشان رفته که “شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران” چندی پیش در بیانیه‌ای که به مناسبت روز معلم در ایران صادر نموده بود ضمن تأکید مجدد بر مطالبات صنفی فرهنگیان کشور، خواستار “آموزش به زبان مادری” گردید.

بیشتر بخوانید

بررسی فاجعه قتل رومینا از حیث جامعه شناسی ؛ قاتل واقعی جامعه است.

عامل اصلی قتل های ناموسی فشارهای اجتماعی است، اگر پدر رومینا او را نمی کشت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *