خانه / اخبار / اجرای تحریم کامل نفت ایران ؛ دوران ظهور دگرباره بابک زنجانی ها !

اجرای تحریم کامل نفت ایران ؛ دوران ظهور دگرباره بابک زنجانی ها !

اؤیرنجى : معافیت‌های شش ماهۀ اعطاء شده از سوی ایالات متحد آمریکا به هشت کشور خریدار نفت رژیم  ایران، روز پنجشنبه پایان یافت و واشنگتن اعلام کرد که از این پس هر گونه واردات نفتی از رژیم ایران مشمول مجازات‌های فرامرزی وضع شده از سوی آمریکا خواهد شد.

به گزارش اؤیرنجى به نقل از رادیو فرانسه ؛ این مجازات‌ها در چهارچوب کارزار «بیشترین فشار» بر ایران اعمال می‌شود و بر اساس ارزیابیِ کارشناسان اثر چندانی بر بهای نفت در بازار جهانی نخواهد داشت.

تحریم‌های آمریکا اما پیش از اجرائی شدن، اقتصاد ایران را دچار اختلال کرده و بهای کالاها در این کشور را بصورت چشمگیری افزایش داده است و انتظار می‌رود که با کاهش درآمد ارزی دولت، بیش از پیش این کشور را در تنگنای اقتصادی قرار دهد.

همزمان با اجرا شدن کامل تحریم های نفتی آمریکا وزیر نفت رژیم ایران نیز با نگرانی از تشدید تحریمهای نفتی آمریکا گفته است که در پی یافتن راهکارهایی برای فروش نفت هستیم.

زنگنه در پاسخ به پرسشی درباره نگرانی از ظهور بابک زنجانی‏ها در وزارت نفت نیز گفت: ما در زمینه نحوه فروش نفت شفاف‌سازی نمی‌کنیم، شفاف‌سازی به نفع آمریکا است. نگران ظهور افرادی مانند بابک زنجانی هستیم؛ اما دلیلی نمی‌شود که شفاف‌سازی کنیم. ما کار خودمان را می‌کنیم.

وزیر خارجه رژیم ایران نیز اخیرا در یکی از گفت‌وگوهای خود گفته بود: ما در ایران در دور زدن تحریم‌ها دکترا داریم. این جمله آقای وزیر در شبکه‌های اجتماعی و از سوی مردم با واکنش‌هایی منفی روبرو شده است.

این واکنش‌ها اغلب با یادآوری آنچه در گذشته و با اسم رمز دور زدن تحریم‌ها بر مردم در جغرافیای ایران نام رفت همراه بود. واقعیت آن است که بین سال‌های ۸۹ تا ۹۲ و هم‌زمان با افزایش فشارهای تحریمی افرادی با نفوذ در ارکان قدرت خود را به‌عنوان افرادی جا زدند که در دور زدن تحریم‌ها دکترا دارند. این “دکترها” میلیون‌ها بشکه نفت را که در حکم سرمایه ملی همه مردم جعرافیای ایران نام است فروختند و یک ریال هم از فروش نفت به کشور بازنگرداندند.

پرونده بابک زنجانی بخش کوچکی از کوه یخ غارتگری‌هایی است که در آن مقطع زمانی به بهانه دور زدن تحریم‌های نفتی انجام شد. یکی از مواردی که همواره مورد تاکید دولت روحانی بود به همین نکته بازمی‌گشت که چنان شیوه‌هایی که نام دور زدن تحریم بر آن نهاده می‌شد در عمل دور زدن ملت و حیف و میل سرمایه ملی مردم بوده است. حالا اما به هر دلیلی دوباره شاهد بازگشت تحریم نفتی هستیم و دیپلمات میانه‌رویی که ریاست دستگاه دیپلماسی رژیم ایران را بر عهده دارد به جای آن که از برنامه‌های راهبردی و تاکتیکی خود برای رفع تحریم‌ها با استفاده از ابزارهای مورد تایید علم دیپلماسی بگوید با افتخار از دکترا داشتن در دور زدن تحریم‌ها گفته است!

 

 

بیشتر بخوانید

پرتاب ماهواره مخابراتی “تورک ست ۵A” تا دو ماه آینده به فضا توسط ترکیه

اؤیرنجى : ترکیه ماهواره مخابراتی نسل پنجم «تورک‌ست ۵A» را تا دو ماه آینده به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *