سه شنبه - ۳۰ مرداد ۱۳۹۷
خانه / گزارش / احتمال افشای اطلاعات برنامه هسته‌ای ایران از سوی کیم جونگ اون

احتمال افشای اطلاعات برنامه هسته‌ای ایران از سوی کیم جونگ اون

اؤیرنجى: همزمان با آغاز مذاکرات میان کره شمالی و ایالات متحده، واشنگتن پست به ابعاد دیگری از گفت‌وگوهای میان واشنگتن و پیونگ‌یانگ اشاره کرده و نوشته‌ است ؛ شاید برخی در ایران شدیدا نگران درز اطلاعات هسته‌ای ایران توسط کره شمالی در جریان مذاکرات واشنگتن با پیونگ ‌یانگ باشند.

بالاخره پس از ماهها ملاقاتی که قرار بود بین ترامپ و کیم جونگ اون برگزار گردد در سنگاپور انجام پذیرفت و با امضای تفاهم نامه ای که قرار گردید کره شمالی کاملا خود را از سلاح های هسته ای خلع کند پایان پذیرفت ؛ملاقاتی که تحلیلگران سیاسی آن را حادثه تاریخی بسیار مهم خوانده اند.

این توافق البته پتک سنگینی است بر پیکره حکومت جمهوری ! اسلامی ایران ، زیرا قوای هسته‌ای ایران و غنی سازی در این کشور به شکل عجیبی با کره شمالی گره خورده و حکومت ایران سالیان است که به کره شمالی  پشت گرم بود.

به همین دلیل بود که دیدار ترامپ و کیم جونگ اون و در پی آن توافقی که به امضای تفاهم نامه انجامید واکنشهای تند و عصبی نوبخت معاون روحانی را برانگیخت ،تا جایی که در واکنش به ملاقات سران آمریکا و کره شمالی گفت: نمیدانم رهبر کره شمالی با چه کسی دارد مذاکره میکند! این شخص نماینده فهیم آمریکا نیست، امیدواریم ملت آمریکا فکری برای او کند!

حال دلیل این واکنش هیستریک و با عصبانیت تمام معاون رییس جمهور ایران برای چیست ؟! ترس و نگرانی آنها از چیست؟ آیا می‌ترسند کره شمالی اطلاعات هسته‌ای ایران را به ترامپ می‌دهد؟

همزمان با آغاز مذاکرات میان کره شمالی و ایالات متحده، واشنگتن پست به ابعاد دیگری از گفت‌وگوهای میان واشنگتن و پیونگ‌یانگ اشاره کرده و نوشته‌ است: شاید برخی در ایران شدیدا نگران درز اطلاعات هسته‌ای ایران توسط کره شمالی در جریان مذاکرات واشنگتن با پیونگ ‌یانگ باشند.

واشنگتن‌پست به نقل از یک کارشناس ارشد مسائل بین‌المللی در شورای آتلانتیک نوشت ؛ هرچند که ایرانیها لحن انتقادی را نسبت به مذاکرات کره شمالی و ایالات متحده اتخاذ کرده‌اند، اما با دقت در حال رصد این مذاکرات هستند که البته یکی از دلایل این موضوع همکاریهای هسته‌ای ایران و کره شمالی در گذشته است.

این کارشناس ارشد در ادامه نوشته است: یک سوال اساسی در تهران این است که اگر پیونگ‌یانگ به توافقی با ترامپ دست پیدا کند، آیا احتمال افشای اطلاعات برنامه هسته‌ای ایران از سوی کیم جونگ اون وجود دارد؟

در صورتیکە گزارشھای غیررسمی سالھای گذشتە دربارە خرید تجھیزات ساخت کلاھک ھستەای ایران از کرە شمالی درست باشد، تھران با خطر تنبیە نظامی و احتمالا سقوط با دخالت خارجی مواجە خواھد شد.

بیشتر بخوانید

استخر فرح ؛ محلی که سران حرف گوش نکن را راهی گور می کند

اؤیرنجى: در تجمع اعتراضی به تاریخ (پنج‌شنبه ۲۵ مرداد) در مدرسه فیضیه قم که شرکت‌کنندگان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *