خبر فوری
خانه / اخبار / احتمال خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا قوت گرفت!

احتمال خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا قوت گرفت!

 اؤیرنجى : نمایندگان پارلمان انگلیس امروز چهارشنبه درباره امکان خروج بدون توافق این کشور از اتحادیه اروپا رای گیری خواهند کرد.

به گزارش اؤیرنجى به استناد از رادیو فرانسه ؛ بلافاصله بعد از رد شدن توافقنامه مربوط به خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در پارلمان انگلیس، نمایندگان پارلمان این کشور روز چهارشنبه درباره امکان خروج کشورشان از این اتحادیه بدون هیچ گونه توافقی رای گیری خواهند کرد.

این رای گیری در حالی انجام می گیرد که هنوز ۱۶ روز به زمان رسمی تعیین شده برای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا یعنی ۲۹ ماه مارس سال دو هزار و نوزده (۱۹ فروردین ۱۳۹۸) باقی مانده است.

اکنون گزینه خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا که طرفداران برگزیت سخت به شدت از آن دفاع می کنند در پارلمان این کشور مطرح شده است. آن دسته از نمایندگان پارلمان انگلیس که خواستار خروج بدون توافق کشورشان از اتحادیه اروپا هستند، استدلال می کنند در این حالت کشورشان از بیست و نهم مارس امسال با عقد قراردادهای تجاری بلند پروازانه در سراسر جهان به شکوفایی اقتصادی باور نکردنی خواهد رسید.

اما اجرایی شدن چنین سناریویی یعنی خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا، به معنای آن است که تعرفه های گمرکی واردات و صادرات کالا و خدمات میان انگلیس و اتحادیه اروپا دوباره برقرار خواهد شد و این امر کار و فعالیت های بازرگانی و اقتصادی را برای سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی این کشور دشوار خواهد کرد.

از همین رو سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی از روی دادن چنین سناریویی برای کشورشان نگران هستند.

ترزا می، نخست وزیر انگلیس که از خروج با توافق کشورش از اتحادیه اروپا حمایت می کند، هشدار داده است خروج بدون توافق انگلیس شوک اقتصادی به کشور وارد خواهد کرد.

روز گذشته ۳۹۱ نماینده پارلمان انگلیس در مقابل ۲۴۲ نماینده به توافقنامه خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بار دیگر رای منفی دادند. نمایندگان پارلمان انگلیس در حالی به این توافقنامه رای دادند که نخست وزیر انگلیس، روز دوشنبه همین هفته با ژان-کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا، دیدار کرد.

رای گیری درباره خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا قرار است در ساعت ۱۹ به وقت گرینویچ انجام گیرد.

 

بیشتر بخوانید

عباس لسانی ؛ در صورت عدم تحویل اوراق پرونده اش تا ۴۸ ساعت دیگر دست به اعتصاب غذا خواهد زد

اؤیرنجى: عباس لسانی فعال ملی و سیاسی سرشناس آزربایجانی محبوس در زندان اردبیل اعلام نمود …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *