دوشنبه - ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
خبر فوری
خانه / اخبار / احضار گسترده فعالین ملی آزربایجانی در سالگرد همایش بابک قالاسی به پلیس امنیت و ستادهای خبری اداره اطلاعات

احضار گسترده فعالین ملی آزربایجانی در سالگرد همایش بابک قالاسی به پلیس امنیت و ستادهای خبری اداره اطلاعات

اؤیرنجى : بر اساس گزارش های دریافتی از شهرهای آزربایجان، با نزدیک شدن به سالگرد برگزاری تجمعات ملی « بابک قالاسی » در هفته دوم تیرماه، بسیاری از فعالین حرکت ملی در شهرهای تبریز-اردبیل-اورمیه-زنجان- خوی-قوشاچای و بعضی دیگر از شهرها به پلیس امنیت نیروی انتظامی و ستادهای خبری اداره اطلاعات این شهرها احضار شده اند.

گفته می شود برخی از این احضارها بصورت کتبی و برخی دیگر بصورت تلفنی صورت گرفته و فعالین ملی تهدید شده اند در صورت عدم حضور در این مکان امنیتی بازداشت خواهند شد.

لازم به یادآوری می باشد که تجمعات ملی « بابک قالاسی » پنج شنبه و جمعه دومین هفته تیرماه هر سال با حضور صدها هزار تورک آزربایجانی در قلعه جمهور یا بابک در شهر کلیبر برگزار می شد که چندین سال است با ممانعت جمهوری اسلامی روبرو و در سالگرد این تجمعات ملی، صدها نفر از گردان های عاشورای سپاه پاسداران، یگان ویژه نیروی انتظامی، نیروهای لباس شخصی و نیروهای سرکوبگر به منطقه اعزام و کسانی که سعی در صعود به ارتفاعات قلعه را داشته باشند توسط نیروهای امنیتی بازداشت می شوند.

در سال های گذشته ده ها تن از فعالین ملی مدنی تورک آزربایجانی صرفا به اتهام حضور در مراسم های بابک قالاسی به حبس های طویل المدت محکوم شده اند.

بیشتر بخوانید

سجاد صدقی ؛ بازداشت و شکنجه فعال ملی آزربایجانی توسط نیروهای امنیتی در تبریز!

اؤیرنجى : سجاد صدقی فعال ملی آزربایجانی ساکن تبریز روز چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ توسط …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *