دوشنبه - ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱
خانه / اخبار / اختلال اینترنت در چند استان در ادامه اعتراضات

اختلال اینترنت در چند استان در ادامه اعتراضات

اؤیرنجی: همزمان با گزارش‌ها درباره ادامه جو امنیتی و اختلال اینترنت در چند استان، علی شمخانی از «اعتراضات محدودبرخی هموطنان نگران» سخن گفت و تعدادی از امامان جمعه نیز درباره «خرید هیجانی» به مردم هشدار دادند.

پس از اعتراض‌های پنجشنبه‌شب در چندین استان ایران، روز جمعه ۲۳ اردیبهشت نیز گزارش‌هایی درباره جو امنیتی وهمچنین قطعی یا کندی شدید اینترنت در این استان‌ها منتشر شد.

در همین حال حساب توییتری ۱۵۰۰ تصویر نوشته است که در اعتراضات پنجشنبه‌شب در اندیمشک یک جوان ۲۱ سالهبه ضرب گلوله ماموران حکومتی کشته شد. این حساب توییتری نام این فرد را امید سلطانی یا نوری ذکر کرده است.

گزارش‌هایی نیز درباره بازداشت معترضان در شهرهای مختلف منتشر شده است.

خبرگزاری دولتی ایرنا وقوع اعتراض‌ها در چند شهر را تایید کرده اما مقام‌های جمهوری اسلامی تاکنون گزارشیرسمی درباره این اعتراضات یا آماری از بازداشت شدگان و آسیب‌دیدگان ارائه نکرده‌اند.

با این حال علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی، روز جمعه دولت رئیسی را «دولت چابک» خواند و در توییتینوشت که این دولت «با اصلاح ساختارها، بهینه‌سازی منابع و همراهی مردم از همه موانع عبور خواهد کرد».

او هشدار داد: «اعتراضات محدود برخی هموطنان نگران هیچ نسبتی با موج‌سواری رسانه‌های معاند و دنباله‌هایداخلی آنها ندارد

نسبت دادن اعتراضات مردم به کشورها و رسانه‌ها پیش از این نیز همواره در جمهوری اسلامی رایج بوده است.

امامان جمعه نیز روز جمعه اظهاراتی هماهنگ، ضمن تقدیر از اقدام دولت رئیسی، به مردم هشدارهایی دادند.

از جمله احمدرضا شاهرخی، امام جمعه خرم‌آباد، گفت: «منافقین به دنبال این هستند که افراد را به اعتراض تحریک وفیلم‌های مربوط به گذشته را در فضای مجازی منتشر کنند

میثم موسوی، امام جمعه ایذه، هم درباره اعتراضات در این شهر گفت: «شبکه های خارج نشینبی‌بی‌سی، ایراناینترنشنال و صدای آمریکا بدانند که اگر روی موضوع شهرستان ایذه حساب باز کرده‌اند بسیار در اشتباهند

نصیر حسینی، نماینده خامنه‌ای در کهگیلویه و بویراحمد، نیز با تاکید بر اینکه در همه دنیا مشکلات وجود دارد گفت: «به مردم می‌گوییم که از خریدهای هیجانی دست بردارید و مراقب شیطنت‌ها و فتنه‌ها باشید

پنجشنبه‌شب چندین شهر خوزستان و همچنین شهرهایی در استان‌های اردبیل، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه وبویراحمد، کرمانشاه و نیز شهر فشافویه در استان تهران شاهد تظاهرات مردم و شعارهایی علیه خامنه‌ای و رئیسیبود.

دست‌کم در سه شهر ایذه، اندیمشک و شهرکرد نیز نیروهای امنیتی به سوی مردم شلیک کردند.

روزهای گذشته دسترسی به اینترنت موبایل در استان خوزستان با قطعی و اختلال گسترده روبه‌رو بود اما از شامگاهپنجشنبه این اختلال به دست‌کم شش استان ایران دیگر نیز کشیده شد.

بیشتر بخوانید

از ترس اعتراضات وزارت کشور دستور داد تمام مسابقات فوتبال در جغرافیای ایران نام بدون تماشاگر برگزار شود

اؤیرنجی: به بهانه کرونا اما از واهمه بالا گرفتن اعتراضات به نابرابری، وزارت کشور دستور …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *