دوشنبه - ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
خبر فوری
خانه / آذربایجان / ادامه ممنوعیتها علیه عباس لسانی؛ دستور از دادستان اردبیل صادر شده است.

ادامه ممنوعیتها علیه عباس لسانی؛ دستور از دادستان اردبیل صادر شده است.

اؤیرنجى : مسئولان زندان اردبیل به خانواده عباس لسانی زندانی سیاسی تورک محبوس در بند هفت زندان اردبیل گفته‌اند ممنوعیتها علیه این زندانی سرشناس، به دستور طباطبایی دادستان عمومی و انقلاب این شهر صورت گرفته است.

در سه روز گذشته خانواده آقای لسانی جهت پیگیری این موضوع به دادستانی اردبیل مراجعه و هر بار با ممانعت نیروهای قضایی امکان حضور در دفتر دادستان به آنها داده نشده است.

عباس لسانی از روز جمعه ۲۳ آبان ۱۳۹۹ بنا به دلایل نامعلوم ممنوع‌الملاقات و ممنوع المکالمه شده است.
این دومین بار است که در دو ماه گذشته برای این زندانی مطرح آزربایجانی چنین ممنوعیتی وضع می‌گردد.
پیشتر در مهرماه گذشته و در اوایل عملیات آزادسازی قاراباغ نیز حق تلفن و ملاقات از وی سلب شده بود.

احتمال می‌رود با پیروزی ارتش جمهوری آزربایجان و خروج نیروهای اشغالگر ارمنی از منطقه قاراباغ نهادهای امنیتی همچنان نگران انتشار پیام عباس لسانی در ارتباط با این موضوع هستند.

عباس لسانی دو سال پیش و قبل از دستگیری در یک سخنرانی اعلام کرده بود کابوس لئون تر-پتروسیان اولین رئیس‌جمهور ارمنستان در رابطه با بیداری آزربایجان جنوبی محقق و بزودی همگان شاهد تاثیرات این بیداری حول مسئله قاراباغ خواهند شد.

ویدیوی این سخنرانی در روز تظاهرات سراسری شهرهای آزربایجان و تهران علیه جابجایی ادوات نظامی از خاک ایران به ارمنستان در صفحه اینستاگرام عباس‌لسانی که در جهت حمایت از وی و دیگر زندان سیاسی تورک تشکیل شده منتشر و دهها هزار بار مورد بازدید قرار گرفت.

عباس لسانی از پیشروان مبارزه خشونت پرهیز و نافرمانی مدنی در ایران بوده و از او به عنوان روح مطالبه‌گر آزربایجانی ها یاد می شود.

مجموعه‌ فعالیت‌های این مبارز بزرگ آزربایجانی ، مٶثر بودنش در تکثیر روح مقاومت و جسارت‌بخشی به استیفا‌گران حقوق تحت‌ستم ، از او چهره‌ای خطرناک در برابر دشمنان دمکراسی‌خواهی و برابری‌خواهی در ایران ساخته است.

لسانی در یکی از آخرین سخنرانی‌ها و در مراسم خاکسپاری مبارز و موسیقیدان بزرگ آزربایجان حسن دمیرچی می گوید:
” بدون شک اینبار آزربایجان در مسیر آزادی جاودانه خواهد شد و فرزندان آزربایجان اعم از زن و مرد در کنار هم شانه‌به‌شانه حاضر به پرداخت هر هزینه‌ای خواهند شد”.

عباس لسانی از ۲۵ دی‌ماه ۱۳۹۷ بازداشت و پس از مراحل دادرسی ناعادلانه در حکمی مغرضانه و تشدید در احکامی به ۱۵ سال حبس تعزیری و ۲ سال تبعید به شهر یزد محکوم شده است.

بیشتر بخوانید

آذربایجان در دوران اورارتوها ( ۳ هزار سال قبل) بانی اکثر سبک های معماری جهان بودند / دکتر توحید ملک زاده

  در زمینه معماری و ساختمان سازی اورارتوئیان گفتنی است که آنها بانی اکثر سبک …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *