پنج شنبه - ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
خانه / اخبار / حمله ارازل و اوباش زندان اردبیل با دستور مسئولین مانقورد به ” رحیم غلامی ” فعال ملی و نویسنده آزربایجانی !

حمله ارازل و اوباش زندان اردبیل با دستور مسئولین مانقورد به ” رحیم غلامی ” فعال ملی و نویسنده آزربایجانی !

 

اؤیرنجى : رحیم غلامی شاعر ، نویسنده ، محقق و فعال ملی آزربایجانی اهل اردبیل که از روز ۱۳ اسفند سال گذشته بازداشت و در بند سلامت زندان این شهر در بلاتکلیفی بسر می‌برد در روزهای گذشته مورد حمله از سوی چند زندانی سابقه دار جرائم خطرناک قرار گرفت به گفته برخی از همبندان آقای غلامی این زندانیان با تحریک مسئولین زندان و آقای سورآذر رئیس حفاظت اطلاعات این زندان اقدام به حمله و فحاشی به ایشان کرده اند که با وساطت دیگر زندانیان غائله خاتمه یافته است.

غلامی این موضوع را دیروز پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷ طی تماسی تلفنی به نزدیکان خود اطلاع داده است.

رحیم غلامی پس از ۲۳ اسفند که در شعبه ویژه بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب اردبیل به ریاست قاضی نونهال به ” تبلیغ علیه نظام ” و ” توهین به رهبری ” تفهیم اتهام گردیده و قرار وثیقه ۵۰ میلیون تومانی برایش صادر شده است، با فشار نیروهای امنیتی هنوز وثیقه‌اش مورد قبول قرار نگرفته است.

در پی‌گیری‌های خانواده این فعال تورک به چرایی عدم موافقت با آزادی موقت او علی رغم صدور وثیقه ، مسئولین قضایی حاضر به پاسخگویی نشده‌اند.

همچنین جابجایی غلامی از بند سلامت که بندی موقتی بوده و بایستی در روزهای اول بازداشتش به بندهای دیگر منتقل می‌گشته با ممانعت نیروهای امنیتی زندان روبرو شده است.

همزمانی کارشکنی‌ها برای این پرونده در نهاد قضایی و اداره زندان اردبیل شائبه‌ها در رابطه با تصمیم‌گیری امنیتی و هدفدار در روند قضایی این پرونده را قوت بخشیده است.

پیشتر نیز آقای غلامی به همراه ۴ تن از دیگر فعالین اردبیلی در زمان بازداشت به علت احتمال شرکت در مراسم قلعه بابک در این بند مورد ضرب و شتم برخی از زندانیان جرائم خطرناک قرار گرفته دندانشان شکسته شده بود.

رحیم غلامی قبل از این بازداشت، فایل دایره‌المعارف بزرگ تورکی آزربایجانی جهت چاپ آماده کرده بود که نهاد امام جماعت اردبیل خواهان چاپ این اثر بزرگ زیر نظر این نهاد شده بود که غلامی حاضر به پذیرش آن نشد.

فعالین مدنی اردبیل بازداشت و افزایش فشارها علیه غلامی را در ارتباط با مسئله دایره‌المعارف بزرگ او می‌دانند.کما اینکه پس از دستگیری غلامی نیروهای امنیتی‌ در یورش به منزل او ضمن اعتراف به این مسئله فایلها ، دستونشته‌ها و هر آنچه مرتبط با این دایره المعارف آماده جهت چاپ بوده را با خود برده‌اند.

از رحیم غلامی تا‌کنون چندین اثر چاپ و به فروش رسیده است.

بیشتر بخوانید

پخش گسترده پوستر در حمایت از محبوسین سیاسی آزربایجانی توسط فعالین ملی در شهرهای مختلف آزربایجان جنوبی 

اؤیرنجى : فعالین ملی آزربایجانی در بسیاری از شهرهای آزربایجان جنوبی از جمله تبریز ، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *