دوشنبه - ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
خبر فوری
خانه / اخبار / ارتش اسرائیل با حملات توپخانه‌ای مقرهای گروه‌ حماس را هدف قرار داد. 

ارتش اسرائیل با حملات توپخانه‌ای مقرهای گروه‌ حماس را هدف قرار داد. 

 

اؤیرنجى : با آغاز جنگ و درگیری به پنجمین روز خود، ارتش اسرائیل اندکی پس از نیمه شب گذشته در بیانیه ای گفت که نیروهای هوایی و زمینی در حال حمله به منطقه تحت کنترل حماس هستند. اگرچه در این بیانیه جزئیات بیشتری ذکر نشده است، خبرنگاران امور نظامی اسرائیل که به طور منظم توسط نیروهای مسلح برای آنها گزارش می شود، اظهار داشتند که این حمله زمینی نبوده و نیروها از طرف مرزهای اسرائیل حملات توپخانه‌ای انجام می‌دهند.

ساکنان شمال غزه، نزدیک مرز اسرائیل، گفتند که هیچ نشانی از نیروهای زمینی اسرائیل در داخل این منطقه مشاهده نکرده اند اما از آتش شدید توپخانه و دهها حمله هوایی خبر دادند.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل روز پنجشنبه گفت این حملات “زمان بیشتری خواهد برد”. مقامات اسرائیلی گفتند که حماس، گروه شبه نظامی مورد حمایت ایران در غزه، قبل از هرگونه آتش بس، باید یک ضربه بازدارنده جدی متحمل شود.

شبه‌نظامیان فلسطینی روز پنجشنبه با شلیک موشک تل آویو و شهرهای اطراف آن را هدف قرار دادند اما سیستم ضد موشکی گنبد آهنین بسیاری از آنها را رهگیری کرد. جوامع نزدیک مرز غزه و شهر بیابانی جنوبی اسراییل نیز هدف حمله قرار گرفتند.

پنج اسرائیلی بر اثر موشکی که روز پنجشنبه به ساختمانی نزدیک تل آویو اصابت کرد زخمی شدند.

نتانیاهو گفت اسرائیل در مجموع نزدیک به ۱۰۰۰ هدف شبه نظامیان در نوار غزه را مورد حمله قرار داده است.

هیدای زیلبرمن، سخنگوی ارتش اسرائیل، گفت که حمله به مراکز تولید موشک و سایت های پرتاب شبه نظامیان “فعالیت های حماس را مختل می کند”، اما هنوز به نقطه توقف نرسیده است.

وی گفت: در حملات اسرائیل بین ۸۰ تا ۹۰ شبه نظامی کشته شده اند.

زیلبرمن گفت که اسرائیل “در حال استقرار نیرو در مرز غزه” است. گمانه زنی‌ها در مورد احتمال حمله زمینی مشابه آنچه در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۰۹ روی داد وجود دارد.

با این وجود خبرنگاران امور نظامی اسرائیل اظهار داشتند که یک حمله عمده زمینی بعید است.

ارتش اسرائیل گفت، تاکنون حدود ۱۷۵۰ موشک به سمت اسرائیل شلیک شده است که ۳۰۰ مورد از آنها در نوار غزه سقوط کرده است.

این درگیری‌ها به تنش میان یهودیان اسرائیلی و ۲۱ درصد اقلیت فلسطینی این کشور، دامن زده است. گروه های یهودی و فلسطینی به همدیگر حمله کردند و به مغازه ها، هتل ها و اتومبیل ها آسیب زدند.

بیشتر بخوانید

رشد جمعیت در جغرافیای ایران نام تا ۲۰ سال آینده به صفر می‌رسد!

اؤیرنجى: کاهش ۲۵ درصدی رشد جمعیت در جغرافیای ایران نام موجب نگرانی‌هایی برای رسیدن به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *