چهارشنبه - ۱۳ اسفند ۱۳۹۹
خانه / اخبار / ارتش اسرائیل برنامه عملیاتی علیه برنامه هسته‌ای رژیم ایران آماده می‌کند

ارتش اسرائیل برنامه عملیاتی علیه برنامه هسته‌ای رژیم ایران آماده می‌کند

اؤیرنجى : رئیس ستاد ارتش اسرائیل از آمادگی برای طرح برنامه‌های عملیاتی جدید به منظور مقابله با برنامه‌ هسته‌ای رژیم ایران خبر داد.

آویو کوخاوی، رئیس ستاد ارتش اسرائیل بخش اعظم سخنان خود در نشست مجازی مرکز مطالعات امنیت ملی این کشور را به ایران اختصاص داد.

وی درباره احتمال بازگشت دولت جو بایدن به قرارداد هسته‌ای ایران موسوم به «برجام»، گفت: بازگشت به توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ یا توافق‌نامه مشابه که مواردی در آن بهبود یافته، درست نیست.

کوخاوی همچنین درباره برنامه هسته‌ای ایران اظهار داشت: ممکن است ایران تصمیم بگیرد به صورت مخفیانه یا تحریک آمیز بمب (هسته ای) تولید کند. بواسطه این تحلیل بنیادی، به (ارتش اسرائیل) دستور داده‌ام که برنامه‌های عملیاتی علاوه بر برنامه‌های فعلی آماده کنند. در حال بررسی این طرح‌ها هستیم و سال آینده آن را توسعه خواهیم داد.

وی ضمن اشاره به آنکه تصمیم اجرا یا عدم اجرای طرح‌های مذکور برعهده دولت اسرائیل خواهد بود، گفت: اما لازم است این طرح‌ها آماده اجرا باشند.

گفتنی است دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا ۸ می سال ۲۰۱۸ از توافق هسته‌ای با ایران و گروه ۵+۱ موسوم به «برجام» که در سال ۲۰۱۵ امضا شده بود٬ خارج و تحریم‌های آمریکا علیه ایران را دوباره وضع کرده است. پس از آن ایران اعلام کرده که از برخی تعهدات برجامی خود خارج می‌شود.

بیشتر بخوانید

آیدین ذاکری و سیامک سیفی به دادگاه انقلاب مشگین شهر احضار شدند.

اؤیرنجی : آیدین ذاکری و سیامک سیفی فعالین ملی مدنی آزربایجانی ساکن مشگین شهر (خیاو) …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *