پنج شنبه - ۲ بهمن ۱۳۹۹
خبر فوری
خانه / آذربایجان / اردبیل؛ تداوم دیوار نویسی در حمایت از زندانیان سیاسی آزربایجان جنوبی

اردبیل؛ تداوم دیوار نویسی در حمایت از زندانیان سیاسی آزربایجان جنوبی

اؤیرنجى: امروز دوشنبه ۲۴ آذر ماه ۱۳۹۹ جمعی از معترضین و فعالین ملی مدنی آزربایجانی از سری فعالیت های مدنی مکرر در حمایت از زندانیان سیاسی آزربایجان و اعتراض به مسئولین زندان، مقامات قضائی و امنیتی استان اردبیل اقدام به دیوار نویسی در سطح شهر اردبیل کردند. 

«زندانیان سیاسی آذربایجان را آزاد کنید»

« #یوسف_کاری را آزاد کنید»

«آزادی برای زندانیان سیاسی»

«جلوی کشتار عمدی را بگیریم»

«صدای #عباس_لسانی شویم»

«عباس لسانی صدای ملت آذربایجان»

«ظۆلمه سس سیز قالما»

از جمله گرافیتی و متون دیوار نویسی های اعتراضی است که در حمایت از فعالین محبوس در زندانهای ایران بخصوص عباس لسانی زندانی سیاسی و فعال سرشناش آزربایجانی محبوس در بند هفت زندان مرکزی اردبیل و یوسف کاری فعال ملی مدنی آزربایجانی میباشد؛ که در معابر و خیابانهای اصلی شهر اردبیل در قالب دیوار نویسی و گرافیتی نقش بسته است.

طی روزهای اخیر حمایت ها و فعالیت های میدانی در قالب دیوار نویسی، گرافیتی، نصب پلاکارد، نصب پوستر و تراکت های اعتراضی در اکثر شهرهای آزربایجان تبدیل به چالشی سراسری در اعتراض به بی توجهی مقامات قضائی و امنیتی نسبت به وضعیت نگران کننده فعالین آزربایجانی محبوس در زندان های ایران شده است.

خاطر نشان سازیم عباس لسانی فعال سرشناس آزربایجانی که هم اکنون دوران محکومیت ۱۵ ساله خویش را در بند ۷ زندان مرکزی اردبیل میگذراند

طی هفته های اخیر مجاری تنفسی وی آسیب دیده است. یوسف کاری و علی واثقی دیگر فعالین آزربایجانی محبوس در بندهای به ترتیب ۷ و ۲ زندان مرکزی اردبیل نیز وضعیت مشابهی دارند.

در روزهای گذشته خبر بی توجهی مسئولین قضایی-امنیتی اردبیل در قبال شیوع کرونا در زندان اردبیل مورد توجه رسانه‌های زیادی قرار گرفته و واکنش کاربران فضای مجازی و فعالین حقوق بشری را بهمراه داشته است.

بیشتر بخوانید

پایان اعتصاب غذاها ؛ یوسف کاری به بند خود بازگردانده شد.

اؤیرنجى : عباس لسانی،علی و رضا واثقی زندانیان سیاسی محبوس در زندان اردبیل در تماسهای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *