سه شنبه - ۱ مرداد ۱۳۹۸
خانه / آذربایجان / اردوغان ؛ آزادسازی قره باغ شرط لازم برای عادی سازی روابطمان با ارمنستان است

اردوغان ؛ آزادسازی قره باغ شرط لازم برای عادی سازی روابطمان با ارمنستان است

اؤیرنجى : رئیس‌جمهور ترکیه که در مراسم صدمین سالگرد آزادسازی باکو از دست اشغالگران در این شهر حضور یافته بود طی سخنانی گفت که، حل مسئله قره‌باغ آزربایجان را شرط لازم برای عادی سازی روابط بین آنکارا و ایروان می داند.

به گزارش اؤیرنجى به نقل از خبرگزاری آناتولی ؛رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه طی سخنانی در مراسم صدمین سالروز آزادسازی باکو در پایتخت جمهوری آذربایجان طی اظهاراتی تاکید کرد که حل مسئله قره‌باغ آزربایجان شرط لازم برای عادی سازی روابط ما با ارمنستان است.

وی در این زمینه همچنین اظهار داشت: آنهایی که عاملان حوادث خوجالی و قتل‌عام ها در قره‌باغ علیا را مجازات نکرده و قهرمان خواندند، نباید به ما درس تاریخ بدهند.

اردوغان در پایان افزود: در حالی که بیست درصد از خاک کشور برادرمان آذربایجان در اشغال بوده و از ورود بیش از یک میلیون نفر از خواهران و برادرانمان به سرزمین‌شان ممانعت می شود، توقع گشودن مرزهایمان بیهوده است.

لازم به ذکر است؛ رئیس‌جمهور ترکیه صبح دیروز به منظور شرکت در مراسم صدمین سالروز آزادسازی باکو از سیطره گروه‌های ارمنی و بلشویکی توسط ارتش اسلامی قفقاز به این شهر سفر رسمی انجام داده بود.

بیشتر بخوانید

جغرافیای زبانی تورکان یکی از بی‌نظیرترین و پهناورترین ها در جهان

تورکان از دیرباز تا کنون دارای تمدنی عظیم بوده‌اند به طوری که امروره پس از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *