جمعه - ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
خانه / اخبار / اردوغان: خودمان را در اروپا می بینیم و آینده خود را با اروپا ترسیم می کنیم

اردوغان: خودمان را در اروپا می بینیم و آینده خود را با اروپا ترسیم می کنیم

اؤیرنجى : رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه گفت “ما خود را در اروپا می بینیم، نه در جاهای دیگر. ما آینده خود را با اتحادیه اروپا ترسیم می کنیم.”

آقای اردوغان که به کنگره حزبش در شعبات استان‌های کوتاهیا، افیون، سییرت و باتمان بصورت آنلاین سخنرانی می‌کرد از اتحادیه اروپا خواست تا به وعده های داده شده به ترکیه عمل کند. وی گفت: “ما انتظار داریم که [اروپا] علیه کشورمان تبعیض قائل نشود. حداقل، به ابزاری برای خصومت آشکار با کشورمان در نیاید. ما خود را در اروپا می بینیم، نه در جای دیگر، ما آینده خود را با اتحادیه اروپا ترسیم می‌کنیم.”

رئیس جمهور ترکیه با بیان اینکه کشورش با ایالات متحده متفق هستند، گفت: “ما می خواهیم از روابط اتحاد خود به طور فعال استفاده کنیم. [همچنین]، هرگز نمی توانیم کشورهایی مانند روسیه و ایران را که با آنها روابط ریشه دار داریم، نادیده بگیریم. ما روابط بسیار عمیقی با کشورهای اسلامی داریم. گاهی اوقات جداگانه، و برای راه حل بر اساس تمامیت ارضی از سوریه تا لیبی کار می کنیم. هیچ کس حق ندارد ترکیه را با استدلال‌های دروغ تهدید و منزوی کند.”
آقای اردوغان افزود: “ما از حقوق، آزادی و دموکراسی به این دلیل که باب طبع کسی باشد دفاع نمی کنیم، بلکه ما آنها را پیاده می کنیم به این دلیل که مردم خودمان لیاقت آن را دارند. ما متاسفیم که برخی‌ها تکار را به مرحله تحریم رسانده اند. ما عقیده داریم مشکلی وجود ندارد که با گفتگو با هر کشور یا نهادی حل نشود. ما همچنان این کانالها را همیشه باز نگه خواهیم داشت.”

بیشتر بخوانید

رسانه‌های ارمنی از پیشروی ارتش آزربایجان در زنگه‌زور خبر دادند.

اؤیرنجى : خبرها از پیشروی ارتش غیور آزربایجان در محور زنگه زور حکایت می نماید …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *