یکشنبه - ۱۰ مرداد ۱۴۰۰
خانه / آذربایجان / ارسال تسلیحات و ادوات نظامی روسیه توسط رژیم ایران از مرز بندر انزلی به ارمنستان اشغالگر ادامه دارد!

ارسال تسلیحات و ادوات نظامی روسیه توسط رژیم ایران از مرز بندر انزلی به ارمنستان اشغالگر ادامه دارد!

اؤیرنجى :در تداوم کمک های تسلیحاتی روسیه و ایران به عنوان دشمنان قسم خورده آزربایجان برای ارمنستان اشغالگر ارسال تجهیزات نظامی از مرز بندرانزلی به تروریست های ارمنی شدت بیشتری به خود گرفته است!

کاربران آزربایجانی با ارسال ویدئوهایی، از حضور گسترده صدها تانک و کانتینر حامل سلاح که از سمت روسیه برای انتقال از مرز بندر انزلی توسط رژیم ایران به ارمنستان اشغالگر راهی گردیده پرده برداشته اند.

چند روز پیش نیز شهروند خبرنگاران آزربایحانی تصادیری از به صق کشیدن صدها تریلی مملو از سلاح، ادوات نظامی و انواع لوازم لجستیکی منتشر نموده بودند که از طرف رژیم ایران به ارمنستان اشعالگر فرستاده می شود تا در کشتار مسلمانان تورک آزربایجان مورد استفاده قرار گیرد.

پس از آزادسازی بخشهایی از اراضی قاراباغ اشغالی توسط ارتش آزربایجان،رژیم ایران و روسیه حمایت های تسلیحاتی لجستیکی خود از ارمنی ها را شدت بخشیده اند. پیش از این نیز ارسال بیش از ۶۰۰ کامیون جنگی «کاماز» روسی پر از سلاح و مهمات، از طریق ایران به ارمنستان اعتراضات زیادی را برانگیخته بود.

در حال حاضر ارمنستان از هیچ مرز دیگری با جهان خارج ارتباط ندارد و تنها راه تامین سلاح و مایحتاج این کشور از طریق ایران است.

حمایت های تسلیحاتی لجستیکی ایران و روسیه به عنوان دشمنان قسم خورده آزربایجان از رژیم اشغالگر ارمنستان، خشم  ملت آزربایجان جنوبی را برانگیخته است. روز پنجشنبه ۱۰ مهرماه ۹۹، هزاران تن از شهروندان آزربایجان جنوبی به خیابانها آمدند و ضمن محکوم کردن حمایت های ایران از رژیم اشغالگر ارمنستان با شعار «نوردوز گرک باغلانا» خواستار مسدود شدن راه ارتباطی ایران با ارمنستان و قطع کمک های نظامی ایران به ارمنستان شدند.

بیشتر بخوانید

تظاهرات ۲ مرداد ۱۴۰۰ تبریز؛ شهروز برزگر با تودیع وثیقه آزاد شد

اؤیرنجى: شادی برزگر ، خواهر شهروز برزگر فعال ملی مدنی آزربایجانی ساکن تبریز در صحفه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *