خانه / اخبار / استرالیا، تمامیت حزب الله لبنان را در لیست سازمان های تروریستی قرار می دهد.

استرالیا، تمامیت حزب الله لبنان را در لیست سازمان های تروریستی قرار می دهد.

ا‍ؤیرنجى: استرالیا روز چهارشنبه اعلام کرد که قصد دارد تمامیت حزب‌الله لبنان را در فهرست «سازمان‌های تروریستی» قرار دهد و به یکی از کشورهای جهان تبدیل شود که گروه شیعه مورد حمایت ایران را ممنوع کرده است.

چندین دولت غربی این گروه را به عنوان یک سازمان تروریستی شناخته‌اند.اما برخی از کشورها تمایلی به تحریم شاخه سیاسی آن را ندارند؛ زیرا می‌ترسند که این امر روابط با لبنان را که این گروه نفوذ قابل توجهی دارد، پیچیده کند.

کارن اندروز، وزیر کشور استرالیا در بیانیه ای گفت: «دولت تحمل خشونت را ندارد و هیچ دلیلی – مذهبی یا سیاسی – وجود ندارد که بتواند کشتن مردم بی گناه را توجیه کند.»

او گفت که حزب الله “به تهدید حملات تروریستی و حمایت از سازمان های تروریستی ادامه می دهد” و تهدیدی “واقعی” و “جدی” برای استرالیا است.

این گروه ستیزه جوی مورد حمایت رژیم ایران در سال ۱۹۸۲ در جریان جنگ داخلی لبنان تأسیس شد. این گروه در سال ۲۰۰۶ جنگ خونینی را با اسرائیل آغاز کرد.

حزب‌الله توسط ایران تأمین مالی و آموزش می‌یابد و امروز، بخش اعظم لبنان را تحت کنترل دارد.

این سازمان مدت هاست که توسط ایالات متحده و اسرائیل ممنوع شده است. آلمان در ماه مه سال گذشته از این روند پیروی کرد و تمام فعالیت های این گروه در خاک آلمان را ممنوع کرد.

بیشتر بخوانید

مرکز مطالعات جمعیت ایران: سالی بیش از ۴۰۰ هزار سقط جنین رخ می‌دهد

اؤیرنجی: صالح قاسمی، دبیر مرکز مطالعات جمعیت ایران اعلام کرد که سالی بیش از ۴۰۰ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *