پنج شنبه - ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
خانه / اخبار / استقرار صدها موشک “تاماهاوک” در خلیج توسط آمریکا

استقرار صدها موشک “تاماهاوک” در خلیج توسط آمریکا

اؤیرنجى: آمریکا برای مقابله با اقدامات تروریستی و عملیات خرابکارانه رژیم ایران در منطقه صدها موشک کروز تاماهاوک را به خلیج منتقل نموده است و منابع روسی گفته اند که آمریکا به دنبال مقابله مستقیم با رژیم ایران است.

به گزارش اؤیرنجى به نقل از خبرگزاری روسی اسپوتنیک ؛ نیروی دریایی ایالات متحده در آبهای خلیج عربی دستکم ۳۰۰ موشک کروز تاماهاوک مستقر کرده است.

به گفته نیروی دریایی ایالات متحده، در حال حاضر در خلیج عمان به جنوب شرق ایران گروهی نظامی شامل ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن مستقر است. همچنین این گروه شامل موشک کروز کلاس تیکاندروگا، ناوهای بینبریج، ناوشکن های میسون و نیتز هستند. هر یک از کشتی های جنگی دارای چندین موشک کروز دوربرد هستند.

علاوه بر این، یک یا دو زیردریایی هسته ای با موشک های کروز تاماهاوک، باید با گروه حامل همراه باشد که پنتاگون این موضوع را بیان نمی کند.

در عین حال، دو ناوشکن آمریکایی مک فائل و گونزالس با موشک های کروز تاماهاوک که پنج شنبه وارد خلیج عربی شدند، تهدیدی برای رژیم ایران است.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در کنفرانس خبری روز پنج شنبه اعلام نمود که آمریکا با ارسال این همه ناو جنگی و بمب افکن ها به منطقه خلیج فارس، به دنبال مقابله مستقیم با رژیم ایران است.

وی گفت: به نظر می رسد که با تحریم ها و فشار نظامی و واکنش های شدید و تهاجمی، واشنگتن قصد دارد موجب اقدامی از سوی رژیم ایران شود تا بهانه ای برای مقابله مستقیم پیدا کند.

 

بیشتر بخوانید

حکم یک قاضی دادگاه فدرال در واشنگتن علیه ایران و سوریه

اؤیرنجى :رندالف ماوس، قاضی دادگاه فدرال در واشنگتن، پایتخت آمریکا، دولت‌های ایران و سوریه را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *