خانه / آذربایجان / اطلاعیه جنبش دانشجویی آزربایجان جنوبی در خصوص اعتراضات اخیر

اطلاعیه جنبش دانشجویی آزربایجان جنوبی در خصوص اعتراضات اخیر

بر اساس اعلام مقامات رسمی و غیر رسمی، در پی اعتراضات مسالمت آمیز ٢۵ آبان شهرهای آزربایجان جنوبی و شهرهای فارس نشین و به خشونت کشیده شدن اعتراضات توسط عوامل رژیم ایران، تا زمان تنظیم خبر فوق توسط تیم خبری «جنبش دانشجویی آزربایجان جنوبی»، تعداد ۱۶ کشته و صدها زخمی گزارش شده است.

خبرها و گزارشات حاکیست، تمامی مقاطع تحصیلی مدارس شهرهای بزرگ آزربایجان جنوبی و مدارس شهرهای فارس نشین ،به علت ترس رژیم از اوج گیری دوباره اعتراضات در روز یکشنبه به حالت حکومت نظامی تعطیل می باشند.

لذا از مردم تورک آزربایجان درخواست می‌گردد در صورت شرکت در تظاهرات به گوش باشند جو حاکم به دست پان ایرانیست های مانقورد و عوامل رژیم نیفتد تا مبادا شعارهای غیر تورکی سر داده شود و حرکات تحریک کننده باعث حمله یگان های تا دندان مسلح به سوی مردم نشود.

آگاه باشیم تجمع اعتراضی ملت تورک آزربایجان به مانند دیگر شهرها در ایران، صرفا به دلیل گرانی بنزین نیست که این مقدمه ای برای سرکوب ملتمان گردد.

اعتراض به گرانی سوخت بهانه ایست برای به دست آوردن حقوق چندین دهه ملت تورک آزربایجان جنوبی و دیگر سرزمین های تورک در اشغال رژیم غاصب ایران و جنبش دانشجویی آزربایجان جنوبی تا آخرین لحظه برای برقراری اقتدار ملی و دموکراسی در سرزمینمان آزربایجان در کنار ملت بزرگ تورک به مبارزه ادامه خواهد داد.

یاشاسین آزربایجان ؛ یاشاسین تورک میللتی

هیئت تحریریه ” جنبش دانشجویی آزربایجان جنوبی”

بیشتر بخوانید

به چه دلیل تأکید بر زبان مادری رهایی‌بخش است / ایواز طاها

به این موضوع می‌توان از دریچه‌ی تنگ ناسیونالیستی نزدیک شد، اما من در پرتو ماهیتِ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *