خانه / اخبار / اعتراض‌های گسترده اخیر مردمی ایران نشان از آمادگی برای تکرار شدن دارد!

اعتراض‌های گسترده اخیر مردمی ایران نشان از آمادگی برای تکرار شدن دارد!

اؤیرنجى : خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی تحلیلی که روز جمعه ۸ آذر منتشر کرده است می‌گوید، به نظر می‌رسد در ایران حتی تندروها نیز تشخیص داده‌اند اعتراض‌های گسترده اخیر مردمی نشان از آمادگی برای تکرار شدن دارد.

مفسر آسوشیتدپرس در تحلیل خود به یک گزارش بانک جهانی استناد می‌کند که سرانه تولید ناخالص داخلی در ایران را که اندکی بیش از ۶ هزار دلار است، با آمریکا که بیش از ۶۲ هزار دلار است مقایسه می‌کند و نشان می‌دهد این اختلاف با توجه به ثروت نفتی ایران، در برانگیختن خشم معترضان مؤثر بوده است.

استناد دیگر این مفسر به سقوط ارزش پول ایران در ماه‌های اخیر است، که به سیر صعودی قیمت اقلام مایحتاج روزانه منجر شده است. نرخ برابری دلار در ایران که در سال ۱۳۹۴، زمان امضای توافق هسته ای برجام، ۳۲ هزار ریال بود، اکنون به حدود ۱۳۰ هزار ریال رسیده است.

مفسر آسوشیتدپرس با تاکید بر این که با توجه به افزایش بهای اقلام مورد نیاز مردم، باید قطعا در انتظار اعتراض‌های بیشتری بود، هشدار یکی از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را نقل می‌کند که گفته است این آخرین مورد اعتراض‌ها نخواهد بود.

اعتراضات مردم در جغرافیای ایران نام از ۲۴ آبان آغاز و به مرور به تمام مناطق کشور کشیده شد؛ اما شعارهای معترضان خیلی زود متوجه مقامات ارشد ناجمهوری اسلامی شد و اخبار و تصاویر اعتراضات، شعارهای مردم علیه حکومت و سرکوب شدید معترضان منتشر شد.

بیشتر بخوانید

سیامک میرزایی ؛ فعال سیاسی تورکِ در تبعید مجددا به حبس محکوم و ممنوع‌الخروج شد.

اؤیرنجى : شعبه ۲۶ بیدادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری طی حکمی سیامک …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *