چهارشنبه - ۲۷ شهریور ۱۳۹۸
خانه / اخبار / اعتراض به روند غیر قانونی بازداشت “عباس لسانی” ؛ توسط “اکبر آزاد” فعال ملی سرشناس آزربایجانی

اعتراض به روند غیر قانونی بازداشت “عباس لسانی” ؛ توسط “اکبر آزاد” فعال ملی سرشناس آزربایجانی

باسلام و با استعانت از خدا بزرگ

باتوجه به اینکه آقای عباس لسانی چندین ماه است به شیوه غیرقانون محبوس شده و از ابتدایی ترین حقوق مدنی و شهروندی خود محروم گشته اند، لذا لازم به یاد آوری و تأکید میداند:
فعالان ملی-مدنی آذربایجان حق دارند در چارچوب قانون و عرف رایج و قوانین بین المللی در جهت رسیدن به اهداف قانونی خود فعالیت کنند!

رفتارهای خلاف قانون افرادی که خودسرانه منجر به ایجاد محدودیتهای غیر قابل قبول برای فعالین ملی-مدنی آذربایجانی میشوند، فی نفسه مردود و محکوم است!

همچنین به تبع آن اعمال تضییقهای غیر قانونی چند ماه اخیر بر علیه مبارز خستگی ناپذیر آذربایجان آقای عباس لسانی نیز مردود و محکوم است!
باید دانسته شود تحمیل شرایط نامطلوب و غیر قانونی به آقای عباس لسانی تنها موجبات دغدغه خانواده محترم ایشان را فراهم نکرده است، بلکه چنین تحمیلات خلاف قانون موجب نگرانی و دغدغه های شدید تمامی فعالان ملی-مدنی راستین آذربایجانی و تمامی آزاد اندیشان صدیق میباشد،لذا با تأکید بر تمامی قوانین کشوری و بین المللی در زمینه حقوق فردی و شهروندی؛ خواستاری پای بندی دادگاههای مربوطه به قانون و فراهم کردن شرایط مناسب برای دفاع قانونی آقای عباس لسانی به همراه وکیل انتخابی خودشان هستم!
طبیعی است مسئولیت عدم رعایت قوانین متوجه کسانی میباشد که با خودسری و خودرأیی موجبات نادیده گرفته شدن و مانع جاری شدن حقوق فردی و شهروندی و اساسا تمامی قوانین میشوند.

همچنین باید دانسته شود هرگاه آقای عباس لسانی به دلیل عدم فراهم شدن شرایط قانونی و مناسب جهت دفاع از خود در صحن علنی دادگاه، و نیز به دلیل بسته شدن تمامی راههای قانونی، اقدام به اعتصاب غذا نمایند ، مسئولیت صدمات وارده به سلامت جسمی و روحی ایشان و نیز سایر عواقب بعدی آن به عهده قانون شکنان خود رأی خواهد بود!

با احترام – اکبر آزاد -۰۴-۰۳-۱۳۹۸

 

بیشتر بخوانید

خامنه ای : با آمریکا فقط در صورت توبه و بازگشت به برجام مذاکره می کنیم!

اؤیرنجى : رهبر رژیم ایران تنها سه روز بعد از حمله به تأسیسات هسته‌ای عربستان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *