خبر فوری
خانه / آذربایجان / اعتراض شهروندان تیکان تپه به غارت معادن و تخریب محیط زیست این شهر توسط رژیم ایران

اعتراض شهروندان تیکان تپه به غارت معادن و تخریب محیط زیست این شهر توسط رژیم ایران

اؤیرنجى : مردم تیکان تپه آزربایجان جنوبی در اعتراض به تخریب محیط زیست و غارت معادن مختلف این شهرستان توسط رژیم ایران و انتقال به اصفهان و دیگر مناطق فارس نشین تجمع نمودند.

دو معدن طلای بزرگ خاورمیانه یعنی آغ‌دره و زرشوران در شهرستان تیکان تپه قرار داند. این شهرستان همچنین دارای ۸۰ معدن سنگ می باشد. سهامداران و مالکان این معادن، از اهالی استان های فارس نشین و مرکزی جغرافیای ایران نام می باشند و با انتقال خام مواد معدنی به مناطق فارس نشین، مالیات و سود حاصل از این معادن به شهرهای اصفهان، کرمان، یزد و تهران منتقل می شود و این معادن عملا سودی برای مردم این منطقه از آزربایجان جنوبی ندارد.

آزربایجان جنوبی با دارا بودن بیش از ۱۵۰۰ معدن انواع فلزات سنگین( پلاتینیوم، طلا، نقره، مس و …)، انواع سنگهای زینتی، صنعتی، بزرگترین منابع و ذخایر طبیعی منطقه ای غنی و ثروتمند خاورمیانه می‌باشد.

معادنی که به صورت خام توسط رژیم ایران از شهرهای مختلف آزربایجان جنوبی دزدیده و استخراج و به کارخانه های شهرهای فارس نشین مثل کرمان ، یزد ،اصفهان انتقال می یابد و موجب رونق اقتصادی و شغل برای مناطق فارس نشین ، و بیکاری و فقر برای آزربایجان میگردد.

بیشتر بخوانید

اقرار وزارت کار رژیم ایران به بیکاری حداقل ۱.۵ میلیون نفر پس از بحران کرونا در جغرافیای ایران!

اؤیرنجى : چند مقام وزارت کار رژیم ایران از بیکاری دست کم یک میلیون و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *