پنج شنبه - ۲۰ بهمن ۱۴۰۱
خانه / آذربایجان / اعتراف ارامنه در جبهه قاراباغ ؛ ارتش آزربایجان اگر بخواهد تا ایروان نیز پیش می رود.

اعتراف ارامنه در جبهه قاراباغ ؛ ارتش آزربایجان اگر بخواهد تا ایروان نیز پیش می رود.

اؤیرنجى : آرتور اوگانیسیان ، شهروند فرانسوی، اصالتاً اهل ارمنستان، برای جنگ داوطلبانه به قره باغ آمد. با این حال، او تصمیم گرفت پس از آزادسازی جبرائیل توسط نیروهای مسلح آزربایجان، این شهر را که او در آنجا می جنگید را ترک کند.

او در مصاحبه ای با سایت روسی نووایاگازتا موارد برجسته ای را مطرح کرده است:

– آنها [رژیم ارمنستان] مردم را فریب می دهند، یک سرباز ۱۸ ساله را فقط با یک اسلحه به جبهه می فرستند. آنها می گویند ببخشید، گلوله نداریم، متاسفیم تانک نداریم. لباس ضد گلوله وجود ندارد. آنجا هیچ چیز وجود ندارد!

– کامیون غذا می آید، همه چیز را در جاده تخلیه می کند و می رود. اگر می خواهید غذا بخورید ، باید ۴ کیلومتر زیر آتش دشمن پیاده روی کنید.

– ما دیشب در هادروت بودیم، افسران آمدند. آنها گفتند که فرمانده را محاکمه خواهند کرد. او همه جوانان را شبانه جمع کرد و به آنها گفت جبرائیل را ترک کنند. او از دستور رهبری سرپیچی کرد. خود فرمانده گفت: اینها جوانان کم سالی هستند که به ارتش فراخوانده شده و ۱۰ روز آموزش دیده اند. این جوان با یک اسلحه و بدون آموزش کافی چه خواهد کرد؟ من آموزش نظامی دیده ام با این وجود نمی توانم کاری کنم. در آنجا اسلحه در برابر هواپیما و توپخانه است. من در آنجا یک جسد زنده هستم.

– ۲۰۰ نفر درست در مقابل چشمان من در خط ما جان دادند. در کل، هزاران کشته وجود دارد.

– پس از حمله دشمن به جبرائیل، فهمیدم که همه چیز را خواهیم باخت. آنها می خواهند تا لاچین پیشروی کنند اما اگر بخواهند می توانند تا ایروان نیز بروند.

 

بیشتر بخوانید

شمار قربانیان زلزله در ترکیه به ۲۹۲۱ نفر رسید

اؤیرنجی: رئیس سازمان مدیریت حوادث غیرمترقبه ترکیه اعلام کرد شمار جان‌باختگان زلزله قهرمان‌ماراش به ۲۹۲۱ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *