پنج شنبه - ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
خانه / اخبار / اعتراف وزیر بهداشت رژیم ایران به مخفی نگهداشتن خبر شیوع کرونا قبل از انتخابات!

اعتراف وزیر بهداشت رژیم ایران به مخفی نگهداشتن خبر شیوع کرونا قبل از انتخابات!

اؤیرنجى : نمکی وزیر بهداشت رژیم ایران در صحن علنی مجلس فرمایشی به اینکه برخی توصیه کردند کرونا را قبل انتخابات اعلام نکنید اعتراف نمود و گفت که “گفت برخی توصیه کرده بودند اعلام ورود ویروس کرونا قبل از انتخابات صحیح نیست”.

سعید نمکی، وزیر بهداشت و درمان رژیم ایران با حضور در جلسه علنی مجلس اظهار کرد: بعد از اعلام نتایج موارد ابتلا به ویروس کرونا، برخی توصیه داشتند که اعلام این موارد قبل از انتخابات مجلس درست نیست، بنده اعتقادم همواره بر این است که صداقت و راستگویی به مردم، بزرگترین سرمایه اجتماعی است که باید حفظ شود.

نمکی گفت: در حال حاضر کشور در مرحله مدیریت بیماری است و نباید دچار توهم شده و تصور کرد که به مرحله مهار و کنترل رسیده‌ایم. امیدواریم در پایان اردیبهشت به مرحله مهار کرونا برسیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۳۰ تا ۵۰ درصد تخت های بیمارستانی در ایران خالی است، اظهار کرد: تاکنون ۷۱ میلیون نفر در بستر پرونده الکترونیک در طرح بسیج ملی مقابله با کرونا شرکت کرده‌اند، در حال حاضر حداقل ۳۰ تا ۵۰ درصد تخت‌های بیمارستان‌های ایران خالی است، علاوه بر این تعداد حدود ۱۵ هزار تخت در نقاهتگاه‌ها آماده است.

نمکی با اشاره به اجرای طرح بسیج مقابله با کرونا و افزایش بیماریابی تصریح کرد: به همین دلیل آمار بیماران کرونایی روزانه افزایش می‌یابد اما باید به این نکته توجه کرد که با اجرای طرح مذکور بار بیمارستان‌ها کاهش و رسیدگی به بیماران افزایش پیدا کرد. فاصله بین مرگ و میر و تعداد افراد آلوده کاهش چشمگیری یافته است به گونه‌ای که از نظر ابتلا در دنیا در مرتبه هفتم و از نظر مرگ و میر ششم هستیم که این عدد در روزهای آینده مطلوب تر می‌شود.

وزیر بهداشت رژیم ایران همچنین درباره آغاز به کار صنعت گفت: نمی‌توان تولید و صنعت را تعطیل کرد، باید با در نظر گرفتن پروتکل‌های بهداشت از فروپاشی اقتصادی جلوگیری کرده و کرونا را مدیریت کنیم. هیچ پدیده‌ای برای اقتصاد کشور سهمگین‌تر از طولانی‌تر شدن مدیریت بیماری کرونا نیست. باید این ویروس در حداقل زمان مهار شود.

بیشتر بخوانید

فعالیت های پنهانی شرکت هوآوی چین در جغرافیای ایران نام!

اؤیرنجى : خبرگزاری رویترز بر اساس مدارک داخلی جدیدی که از شرکت هوآوی به دست …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *