خانه / آذربایجان / اعتصاب بازاریان تکاب(تیکان تپه) و شکل گیری تظاهرات ضدحکومتی در این شهر

اعتصاب بازاریان تکاب(تیکان تپه) و شکل گیری تظاهرات ضدحکومتی در این شهر

اؤیرنجی : روز یکشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۱ بازاریان شهرستان تیکان تپه (تکاب) آذربایجان، در اعتراض به کشتار خونین مردم توسط رژیم جمهوی اسلامی اعتصاب کرده و مغازه هایشان را بستند. از عصر نیز تظاهرات هایی در شهر شکل گرفته و ماموران رژیم در صدد سرکوب مردم هستند.

از صبح روز یکشنبه جو شهر به شدت متشنج شد. نیروهای سپاه پاسداران از بیم شکل گیری تظاهرات گسترده، شهر را به محاصره خود درآورده بودند و با گشت زنی ها گروهی و مکرر در صدد تهدید و ارعاب مردم بودند.

در پی افزایش تنش ها در شهر، امروز همچنین تمامی مدارس تیکان تپه تعطیل شدند. برای جلوگیری از شکل گیری تجمعات ضدحکومتی دانش آموزی، مدیران مدارس ضمن تماس با والدین، از آنها خواسته بودند که شخصا به مدارس مراجعه کرده و فرزندانشان را به خانه منتقل کنند.

با تاریک شدن هوا تجمعاتی در برخی مناطق تیکان تپه شکل گرفت و جوانان با روشن کردن آتش و بستن برخی خیابانها، شعارهای «مرگ بر دیکتاتور» و «مرگ بر خامنه ای» سر می دهند. این تجمعات همچنان ادامه دارد. نیروهای یگان ویژه و سپاه در صدد سرکوب مردم هستند و صدای تیراندازی در نقاط مختلف شهر به گوش می رسد.

بر اساس گزارش ها، شماری از شهروندان در درگیری با ماموران حکومتی زخمی شده اند.

رژیم برای سرکوب مردم، نیروهای سپاه بوکان را به تیکان تپه منتقل کرده و نیروهای سپاه پاسداران تیکان تپه را نیز به سایین قالا(شاهین دژ) انتقال داده است. سپاه بیم دارد که نیروهای بومی از سرکوب مردم منطقه خودداری کنند به همین دلیل محل فعالیت آنها را تغییر داده است.

لازم به ذکر است که در روزهای گذشته مردم خودروی سواری یک آخوند حکومتی را در محله «شرکت نفت» تیکان تپه آتش زده اند.

دیروز شنبه نیز خانه یک مزدور حکومتی به نام «مسعود نوری» در محله شریف آباد این شهر به آتش کشیده شد.

بیشتر بخوانید

دو ماه بی خبری از سرنوشت خانواده آزربایجانی بازداشت شده در اعتراضات تبریز!

اؤیرنجی : علیرغم گذشت ۵۵ روز از بازداشت شدن امید هاشم پور، امیر هاشم پور …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *