سه شنبه - ۳۰ مرداد ۱۳۹۷
خانه / اخبار / اعتیاد در بین جامعه دانش آموزی ایران بیداد می کند!

اعتیاد در بین جامعه دانش آموزی ایران بیداد می کند!

اؤیرنجی : مدیرکل دفتر مراقبت در برابر آسیبهای اجتماعی وزارت آموزش و پرورش می‌گوید که ۱۰هزار دانش‌آموز معتاد نیازمند درمان هستند و ۱۰۰ هزار دانش‌آموز نیز در معرض اعتیاد قرار دارند.

منصور کیایی گفته که «حدود ۱۰ هزار نفر از دانش آموزان از نظر اعتیاد در مرحله‌ای قرار دارند که پس از تجربه مصرف اولیه به مصرف خود ادامه داده‌اند.»

کیایی افزوده «در حال حاضر به تناسب میانگین‌های آماری، رشد اعتیاد در میان دانش آموزان کشور حدود کم‌تر از یک درصد افزایش داشته است.»

به گفته وی «امروزه حدود ۱۰۰ هزار نفر از دانش آموزان کشور در معرض خطر اعتیاد هستند، به طوری که برخی از این دانش آموزان یا تجربه مصرف را داشته یا در معرض این آسیب قرار دارند.»

آسیب‌های اجتماعی در ایران روند رو به رشدی را در پیش گرفته و محیط مدارس نیز تحت تأثیر فضای حاکم بر جامعه در تیررس آسیب‌های اجتماعی قرار گرفته است.

عطاالله سلطانی٬ رئیس وقت کمیته آموزش عالی مجلس ایران هم شهریور ماه سال ۱۳۹۳ از شیوع مصرف مواد مخدر بین دانش‌آموزان «۸ تا ۹ ساله» در ایران خبر داده بود.

علیرضا جزینی، قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر شهریور ماه سال ۹۳ گفته بود «۰.۴ درصد» از دانش آموزان شیشه مصرف می‌کنند.

پرویز افشار ،سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز با اشاره به اهمیت مقابله جدی با فروشندگان مواد مخدر در کنار مدارس اظهار کرد: با تفاهم نامه مشترک بین نیروی انتظامی و ستاد مبارزه با مواد مخدر که در سال ۹۶ منعقد شد در اطراف مدارس و دانشگاه ها حدود یک تن و ۹۰۰ کیلو مواد مخدر کوچک در بسته های یک گرمی کشف شده است.

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر درباره آمار اعتیاد در جمعیت دانش آموزی با بیان این که تجربه مصرف مواد حتی برای یک بار در آمار گنجانده می‌شود توضیح داد: در سال ۸۰ نیم درصد از جمعیت دانش آموزی دوم متوسطه تجربه مصرف داشتند که در سال ۹۰ به یک درصد و در سال ۹۵ به ۲ درصد رسیده است. افزایش پنج ساله اخیر بیشتر ناشی از افزایش مصرف ماده گل است.

نبود مدیریت در سیستم اداری جمهوری اسلامی ایران و مشکلات و معضلات اجتماعی ، فرهنگی ،سیاسی ، رفاهی، اقتصادی و …  فقر گسترده ای که ناشی از نبود مدیریت در کشور بوده  باعث افسردگی جامعه گردیده و حال همین افسردگی خود را به صورت اعتیاد در جامعه دانش آموزی پدیدار می نماید.

ادامه همین روند و سر سپردگی به سیستم مدیریتی مرکزگرای فارس، چیزی جز نابودی بنیان های خانواده ،اعتیاد و افسردگی و خودکشی برای جامعه آزربایجان نداشته و نخواهد داشت  و تنها راه رهایی از همه این بدبختی ها ، رهایی ملی از یوغ استعمار و بردگی و آفرینش سیستم اداری و مدیریتی به دستان فرزندان راستین ملت آزربایجان بوده و خواهد بود.

بیشتر بخوانید

استخر فرح ؛ محلی که سران حرف گوش نکن را راهی گور می کند

اؤیرنجى: در تجمع اعتراضی به تاریخ (پنج‌شنبه ۲۵ مرداد) در مدرسه فیضیه قم که شرکت‌کنندگان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *