سه شنبه - ۱ مرداد ۱۳۹۸
خانه / اخبار / افشای سند تکان دهنده سایت‌های زیرزمینی مخفی موشکهای بالستیک رژیم ایران

افشای سند تکان دهنده سایت‌های زیرزمینی مخفی موشکهای بالستیک رژیم ایران

اؤیرنجى : سایت اکسپرس انگلستان از یک سند تکان دهنده درباره سایت‌های زیرزمینی مخفی موشکهای بالستیک رژیم ایران پرده برداشت.
به گزارش اؤیرنجى به نقل از اکسپزس ؛ این سند تکان دهنده روز گذشته ٢۶ دیماه مصادف با ۱۶ژانویه۲۰۱۹ توسط شورای ملی مقاومت ایران منتشر شده،نشان می دهد رژیم ایران، “تونل ها و ساختمان های زیرزمینی را برای برنامه های حساس امنیتی و نظامی برای مخفی کردن سلاح های هسته ای و موشک های بالستیک” ایجاد کرده است.
این سند همچنین، سپاه پاسدارن رژیم ایران را متهم به تولید و مخفی کردن موشک های بالستیک با قابلیت حمل کلاهک هسته ای می کند.
گزارش فوق  با عنوان «توسعه وگسترش موشک بالستیک رژیم ایران» می گوید:
«بر اساس جمعبندی بدست آمده از شکست  رژیم ایران در جنگ ایران و عراق،مقامهای رژیم حفر تونل ها و ساختن تاسیسات زیرزمینی  برای تجهیزات حساس امنیتی و نظامی شان  را شروع کرده اند»‌.
گزارش ادامه می دهد: “تصمیم گرفته شد که تمامی سایت های حساس نظامی، تاسیسات مرتبط  با پروژه‌های اتمی  و تاسیسات مربوط به موشک های بالستیک، باید به سایت های زیرزمینی یا سایت های ساخته شده در درون کوه ها منتقل شوند».
برخی از بالاترین فرماندهان سپاه پاسداران بعد از آتش بس بین ایران و عراق در سال ۱۹۸۸ این پروژه را دنبال کرده اند.
برخی  اسامی و جزئیات دقیق شرکت های اصلی درگیر در ساختن تونلها و سایت های مخفی نظامی در گزارش مذکور عبارتند از:
“قرارگاه خاتم الانبیاء” که  ارگان اصلی و پایه ای کل سپاه پاسداران و سایر واحدهای مهندسی ارتش است.
«شرکت ساخت و ساز و صنعتی پارس بنای سبز» و «شرکت فن آوری پارسیان » که درساختن  تونل ها، سکوهای پرتاب موشک، انبارهای مهمات و سازه های نظامی مشارکت دارند.
آقای حسین عابدینی در مصاحبه با اکسپرس هشدار داد که موضوع، تنها سیاست سرسختانه تسلیحات اتمی رژیم ایران نیست که باعث نگرانی است، بلکه ما با یک رژیم متعصب تروریستی در ایران روبرو هستیم.

بیشتر بخوانید

جغرافیای زبانی تورکان یکی از بی‌نظیرترین و پهناورترین ها در جهان

تورکان از دیرباز تا کنون دارای تمدنی عظیم بوده‌اند به طوری که امروره پس از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *