خانه / اخبار / احمدی نژاد ‘قرارداد ۲۵ ساله مخفیانه’ رژیم ایران با چین را افشا نمود!

احمدی نژاد ‘قرارداد ۲۵ ساله مخفیانه’ رژیم ایران با چین را افشا نمود!

اؤیرنجى : محمود احمدی‌نژاد، رئیس پیشین قوه مجریه رژیم ایران، درباره یک قرارداد ۲۵ ساله “پنهان” و “دور از چشم مردم جغرافیای ایران نام” با یک کشور خارجی هشدار داده است.

به گفته احمدی‌نژاد “هر قراردادی که مخفیانه و بدون در نظر گرفتن خواست و اراده مردم با طرف‌های خارجی منعقد شود و برخلاف منافع کشور و ملت باشد، معتبر نیست و ملت نیز آن را به رسمیت نخواهد شناخت.”

به نظر می‌آید اشاره رئیس پیشین قوه مجریه رژیم ایران به “برنامه ۲۵ ساله همکاری‌های جامع ایران و چین” باشد که یکشنبه اول تیرماه پیش‌نویس آن در هیات دولت تصویب شد.

سایت دولت بهار متعلق به حامیان احمدی‌نژاد از سخنرانی دیشب او در استان گیلان گزارش کرده که در آن گفته است: “شنیده‌ام که در حال مذاکره هستند و می خواهند یک قرارداد جدید ۲۵ ساله با یک کشور خارجی منعقد کنند و هیچکس هم خبر ندارد.”

احمدی‌نژاد ادعا کرده که متن توافق هسته‌ای ایران با کشورهای غربی به نام برجام هم از نظر اعضای مجلس و مردم “مخفی” نگه داشته شده بود.

او خطاب به دولت گفت: “اگر اجازه دهید ملت از محتوای توافقات و معاهدات با طرف‌های خارجی اطلاع پیدا کند، به نفع خود شما خواهد بود زیرا افکار ملت فعال می‌شود و پیشنهاد می‌دهد و مطالبه می‌کند و اگر خللی یا اشکالی باشد، اصلاح می‌شود.”

قایل ذکر است که ؛ سال گذشته پیش اخباری درباره سرمایه‌گذاری ۴۰۰ میلیارد دلاری چین در بخش انرژی ایران منتشر شد، هرچند مقام‎‌های رژیم ایران به طور رسمی چیزی در این باره نگفته بودند.

نشریه پترولیوم اکونومیست چاپ بریتانیا در مطلبی در سوم سپتامبر ۲۰۱۹ مدعی شد که در سفر جواد ظریف به چین، قراردادی بین دو طرف امضا شده که مفاد آن از عموم پنهان نگه داشته شده است.

در مطلب پترولیوم اکونومیست ادعا شده بود که بر اساس این قرارداد، چین در طول چند سال و به طور عمده در پنج سال اول ۲۸۰ میلیارد دلار در بخش انرژی، نفت و گاز ایران سرمایه‌گذاری می‌کند و ۱۲۰ میلیارد دلار هم در بخش زیرساخت‌های حمل و نقل و جاده‌ها سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

این شامل حضور ۵ هزار متخصص و کارگر چینی در ایران است و همچنین نفت و گاز ایران به طور توافقی از قبل به چین فروخته می‌شود ضمن آنکه چین می‌تواند پول محصولات خریداری شده را با دو سال تاخیر پرداخت کند.

بیشتر بخوانید

الکسی ناوالنی منتقد پوتین هنگام ورود به مسکو بازداشت گردید!

اؤیرنجى : پلیس روسیه، روز یکشنبه ۲۸ دی‌ماه ۹۹ الکسی ناوالنی، منتقد برجسته کرملین را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *