چهارشنبه - ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
خانه / اخبار / الهام علی‌اف: ارمنستان هرگز در چنین وضعیت اسفناکی قرار نگرفته بود

الهام علی‌اف: ارمنستان هرگز در چنین وضعیت اسفناکی قرار نگرفته بود

اؤیرنجى : رئیس جمهور آزربایجان در رابطه با تحولات اخیر در ارمنستان تاکید کرد که هر روز درگیری‌های داخلی در این کشور رخ داده و اصول دموکراسی نادیده گرفته می‌شود.

الهام علی‌اف، رئیس جمهور آزربایجان طی سخنانی در مراسم اهدای خانه به جانبازان و خانواده‌های شهدا، با بیان اینکه کشورش درجریان جنگ توسعه یافته ولی ارمنستان دچار بحران شده است، گفت: ارمنستان هرگز در چنین وضعیت اسفناکی قرار نگرفته بود.

علی‌اف اظهار داشت در ارمنستان هر روز درگیری‌های داخلی رخ می‌دهد و اصول دموکراسی نادیده گرفته می‌شود.

وی در ادامه تصریح کرد: ارمنستان هیچ وقت در چنین وضعیت اسف‌بار قرار نگرفته بود. کسی که آنها را دچار این وضعیت کرد، رهبران‌شان، هم رژیم کوچاریان- سارگیسیان هم دولت بعد از آن‌هاست.

رئیس جمهور آزربایجان خاطر نشان کرد: «در ارمنستان شورش داخلی و دستگیری دسته‌جمعی صورت می‌گیرد. ولی برخی دولت‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد که دم از دموکراسی می‌زنند دربرابر این وضعیت چشم‌پوشی می‌کنند.

مخالفت در ارمنستان هر روز تحت فشار قرار می‌گیرد، دستگیر و کشته می‌شود. ولی هیچ کس واکنش نمی‌دهد. این نشانگر چه چیزی است؟ تاریخ ۳۰ ساله برای بار دیگر نشان می‌دهد که این پیروزی را فقط در برار ارمنستان کسب نکرده‌ایم».

علی‌اف در ادامه اظهار داشت: «محافل سازمان یافته و قدرتمند علیه ما متحد شده و می‌خواستند سرزمین‌های ما را برای همیشه اشغال کنند. ارمنستان فقط ابزاری بود. ما این سیاست موذیانه را از بین بردیم و عدالت را مجددا برقرار کردیم».

بیشتر بخوانید

تعطیلی اصناف غیرضروری بازار تبریز با شروع موج چهارم کرونا!

اؤیرنجى : با شروع موج چهارم و افزایش بی‌سابقه آمار همه‌گیری بیماری کرونا، برای مقابله …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *