یکشنبه - ۱۰ فروردین ۱۳۹۹
خبر فوری
خانه / آذربایجان / انتخابات فرمالیته و موضعی که ملت تورک آزربایجان جنوبی داشت/ ا.دیلمانلی

انتخابات فرمالیته و موضعی که ملت تورک آزربایجان جنوبی داشت/ ا.دیلمانلی

آخرین رای گیری فرمالیته در جغرافیای ایران نام منجر به روشن تر شدن خیلی از سوالات مبهم تورکان آزربایجان جنوبی شد و حاکمیت فارس که به ظن خودش اینبار نیز توانسته است ملت تورک آزربایجان را به پای صندوق های رایش که منبع ظلمند، بکشاند، شادمان است، درست است که انتخاب شوندگان، تمثیل کننده گان اصلی ملت تورک نیستند و از فیلتر رهبر ایران گذشته اند ولی هدف نظام انتخاب اکراد در آزربایجان بود، رژیم نیز به روشنی فهمید که ملت تورک آزربایجان نه برای ایرانیت بلکه برای هویت تورکی خود مبارزه کرد.

در حالی که درصد مشارکت عمومی در طول بقای نظام فاسد ایرانی – اسلامی به پایین ترین سطح یعنی حدود ٢۵ درصد نیز نرسید و مردم خیلی خوب می‌دانند که مشروعیت نظام ایرانی پایان یافته است ولی باز هم در رای گیری شرکت کردند و برای دوام حاکمیت هزینه دادند ! حتی برای مردم کشورهای پیشرفته نیز غیر قابل تصور بود که در جغرافیای کثیرالملله ایران، ملت تورک آزربایجان جنوبی که بیش از هر اقلیتی حقوق انسانیشان از طرف ایرانیان نقض می‌شود، بیشترین رای را به نمایندگان تهران در آزربایجان دادند، به راستی ملت آزربایجان جنوبی طرفدار رژیم دیکتاتوری ایرانی هستند! یا اینکه مستحق حکومتی توتالیتر؟

ملتی که تاریخ هزاران ساله قدرتمند و درخشانش بر علیه دیکتاتوری ها نقش بسته و ناجی ملت های دربند بوده ولی خودش زیر یوغ قومی اسیر گشته که زمانی زیر سلطه تورکها بوده اند ! مساله خیلی پیچیده است.

بر همه گان آشکار است که رژیم ایران حامی تروریست های بین‌المللی است و تروریسم کردی را فقط برای مقابله با تورکان منطقه به خصوص آزربایجانی ها ایجاد کرده و بهترین زمان بهره برداریش در انتخابات فرمایشی با مهره های از پیش تعیین شده می‌تواند به هدفش برسد، با این رویکرد طبیعی است که در شهرهای استراتژیک آزربایجان که اکراد در اقلیت هستند ، کردهای حلقه به گوش مهاجر را حاکم کرده و تورکان متمدن را در سرزمین مادریشان به واسطه کردهای وحشی مهار کند، تورک ها نیز به واسطه شعور ملی و تعصب به خاک اجدایشان این حربه رژیم را به خوبی می دانند و برای مقابله با این بازی کثیف سیاسی، مجبور به رای دادن به مانقورد های وطنی می‌گردند .

این بار اما ورق بازی در آزربایجان به نفع حاکمیت نشد و کردها و مهره های زد تورک قبلی رژیم بازنده شدند، حاکمیت سالهاست با هدف آسیمیله کردن تورکان و کردستان نامیدن آزربایجان احتیاج به نماینده کرد داشت و هزینه زیادی برای این بازی گذاشته بود، تورکان آما با اتحاد مثال زدنی دست شونیزم فارس را رو کردند. اکنون تمثیل کننده گان آزربایجان نمی‌توانند شهرهای تورک را کردستان نشان دهند.

نتیجه این بازی دو سر باخت رژیم در آینده ای که ایران از هم می‌پاشد و آزربایجان مستقل می‌شود، از هم‌اکنون معلوم است، برای تورکها فقط وطن اجدایشان و آینده خودشان اهمیت دارد، دیگران در قاموس ملت بزرگ تورک جایی ندارند.
ملت تورک آزربایجان ثابت کردند در مبارزه برای هویت تورکی – آزربایجانی خود که متحمل هزینه های سنگینی شده اند و فرزندان خود را در این راه شهید داده اند و مبارزانشان در زندان‌های شونیزم فارس اسیر هستند، با هیچ کسی شوخی ندارند و تنها آزربایجان مساله اصلی برایشان است و رایشان نه برای ایرانیت بلکه برای آزربایجان مستقل است.

بیشتر بخوانید

چرا کتاب دده قورقود کتاب مهمی برای ترکان در ایران و آذربایجان می باشد؟ / دکتر توحید ملک زاده        

  کتاب دده قورقود نام یکی از قدیمی‌ترین داستانهای اسطوره‌ای ترک‌های اوغوز است که ریشه‌ای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *