دوشنبه - ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
خانه / اخبار / انتشارات «اندیشه نو» ناشر کتابهای تورکی آزربایجانی پلمپ گردید!

انتشارات «اندیشه نو» ناشر کتابهای تورکی آزربایجانی پلمپ گردید!

اؤیرنجى : ماموران قضایی رژیم ایران با مراجعه به محل انتشارات «اندیشه نو»، ناشر کتابهای تورکی آزربایجانی در تهران، بدون توضیح خاصی تنها به دلیل فروش کتاب به زبان تورکی اقدام به پلمپ محل مذکور نموده اند.

به گزارش اؤیرنجى به نقل از منابع آگاه در حرکت ملی آزربایجان جنوبی؛ ماموران قضایی رژیم ایران با مراجعه به محل انتشارات «اندیشه نو»، ناشر کتابهایی به زبان تورکی آزربایجانی واقع در تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، پاساژ فروزنده طبقه زیر همکف – واحد ۱۰۱، بدون توضیح خاصی تنها به دلیل فروش کتاب تورکی اقدام به پلمپ محل مذکور نموده اند.

علیرغم اینکه همه کتاب های انتشارات اندیشه نو، دارای مجوز نشر از «وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی» می باشد، با این حال ماموران قضایی به اتهام نشر و «فروش کتابهای غیر قانونی» (کتب تورکی) این کتابفروشی را پلمپ نموده اند.

انتشارات «اندیشه نو» توسط آقای یوسف فرزانه(قوسی) به رغم همه مشقات و بی مهری هایی که طی سالهای اخیر از جانب رژیم ایران متحمل گردیده، تا به امروز با عشق و اراده به کار خود ادامه داده است.

قابل ذکر است که؛ کتابفروشی اندیشه نو تاکنون صدها جلد کتاب به زبانهای تورکی و فارسی منتشر کرده و یکی از شناخته شده ترین مراکز نشر و فروش کتاب در میان آزربایجانی ها بخصوص در تهران است.

خاطر نشان می سازیم که؛ آقای یوسف قوسی مشهور به «فرزانه» مدیر این انتشارت، دو سال قبل توسط ماموران امنیتی رژیم ایران بازداشت و پس از یک روز بازجویی در زندان اوین ضمن تهدید از سوی ماموران مبنی بر رسانه ای نکردن خبر بازداشت و بازجویی اش، آزاد شده بود.

بیشتر بخوانید

حمله هوایی اسرائیل به سپاه قدس رژیم ایران در سوریه

اؤیرنجى : شبکه اسکای نیوز عربی به نقل از منابع مطلع در سوریه، از حملات …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *