دوشنبه - ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
خبر فوری
خانه / اخبار / انتقاد از چین و روسیه بخاطر نسل کشی ترکان اویغور و اشغال کریمه در نشست جی‌۷

انتقاد از چین و روسیه بخاطر نسل کشی ترکان اویغور و اشغال کریمه در نشست جی‌۷

اؤیرنجى: وزرای خارجه هفت کشور صنعتی در نشست لندن، چین را به نقض حقوق بشر و روسیه را به تجمع نظامی در مرز شرقی اوکراین و کریمه و “اقدامات مخرب” متهم کردند.

وزرای خارجه هفت کشور صنعتی در نشست لندن، چین را به نقض حقوق بشر متهم کردند. با این حال، وزرا نتوانستند ابتکار عمل مشترکی را در مورد اقدامات مشخص در مقابل چین ایجاد کنند.

اگرچه ایالات متحده بر موضع قاطعانه خود در برابر افزایش نفوذ اقتصادی و سیاسی چین پافشاری کرد، اما نتوانست وزرای سایر کشورهای گروه جی۷ را متقاعد کند

وزرای خارجه، که فقط در مورد “کار اجباری” در چین علیه اویغورها حساسیت نشان دادند، متعهد شدند که به جای اقدام جمعی علیه چین “با استفاده از ابزار داخلی خود” مانند آگاهی عمومی و یا وضع قوانین برای شرکت‌ها در خصوص روابط تجاری با چین، با نقض حقوق بشر در چین مبارزه کنند.

وزرای خارجه هفت کشور صنعتی پیشرو جهان همچنین اظهار داشتند که “آنها به شدت نگران نگرش منفی غیرمسئولانه و بی ثبات کننده روسیه نسبت به کشورهای منطقه هستند.”

در بیانیه مشترک، تجمع نظامی روسیه در مرز شرقی اوکراین و کریمه و “اقدامات مخرب با هدف تضعیف سیستم های دموکراتیک سایر کشورها” را محکوم کردند.
وزرا همچنین خاطر نشان کردند که آنها همچنان نگران وخیم تر شدن موارد نقض حقوق بشر در روسیه و محدودیت های سیستماتیک علیه مخالفان، مدافعان حقوق بشر، جامعه مدنی و مطبوعات هستند.

به منظور نشان دادن حمایت ایالات متحده از اوکراین در برابر تجاوزات روسیه، آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه این کشور بلافاصله پس از نشست جی‌۷ برای یک سفر دو روزه به کیف پایتخت اوکراین رفت.

بیشتر بخوانید

رشد جمعیت در جغرافیای ایران نام تا ۲۰ سال آینده به صفر می‌رسد!

اؤیرنجى: کاهش ۲۵ درصدی رشد جمعیت در جغرافیای ایران نام موجب نگرانی‌هایی برای رسیدن به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *