خبر فوری
خانه / آذربایجان / انتقال نان و آذوقه به همراه تسلیحات نظامی برای ارمنسنان اشغالگر توسط رژیم ایران شدت گرفته است!

انتقال نان و آذوقه به همراه تسلیحات نظامی برای ارمنسنان اشغالگر توسط رژیم ایران شدت گرفته است!

اؤیرنجى : در اثر سیاست‌های تبعیض‌آمیز و تورک ستیزانه رژیم ایران علیه آزربایجان و ارسال آرد و مواد غذایی به ارمنستان اشغالگر، تقریبا تمامی شهرهای آزربایجان جنوبی با بحران کمبود نان شاهد پیدایش صف‌های طولانی جهت خرید نان گردیده اند.

گفتنی است پس از شروع جنگ آزادسازی قاراباغ و حمایت ملت تورک از این امر در اکثر شهرهای آزربایجان جنوبی، به شکلی ناگهانی شهرهای آزربایجان جنوبی با کمبود شدید آرد و به طبع آن نبود نان مواجه شد.

در فیلمی که دیروز در شبکه های اجتماعی منتشر شده، افراد ناشناس در تبریز یک وانت پر از نان را از یک نانوایی به مکانی نامعلوم منتقل می کنند. وقتی معترضین از وی می پرسند در میان این بحران کمبود نان، این همه نان را به کجا می برند، یکی از افراد ناشناس که بنظر می رسد جزو نیروهای امنیتی است، به سوی شهروندان حمله کرده و سعی می کند تلفن وی را ضبط نماید.

مسئولان رژیم ایران در روزهای گذشته ارسال سلاح و تجهیزات نظامی به ارمنستان را هم انکار می کردند اما تحت فشار افکار عمومی آزربایجان، به اجبار ارسال کامیون های کاماز روسی از نوردوز به ارمنستان را تایید کردند اما ادعا کردند این کامیون ها نظامی نیستند اما طولی نکشید که شمار زیادی از این کامیون های نظامی که توسط سربازان ارمنی مورد استفاده قرار می گرفتند، بدست سربازان آزربایجان افتاد.

همچنین طی روزهای گذشته در سنگرهای ارمنی ها، سیمان، کبریت، آذوقه و مواد خوراکی ساخت شده در ایران نیز کشف شده است.

بنا بر خبرهایی که فعالین جنبش دانشجویی آزربایجان جنوبی از آن مطلع گردیده اند ؛ در جلسه اداره آرد و غله اورمیه و اتحادیه نانوایان این شهر که با مدیریت استانداری غرب آزربایجان تشکیل‌شده مقرر گردیده که هر مغازه نانوایی لواش پز طی دو روز ۱۰۰ بسته نان لواش تحویل عوامل تعیین‌شده از سوی استانداری بدهد و در تصاویری که از سنگرهای تروریست های ارمنی متواری از مناطق آزاد شده قاراباغ اشغالی منتشر گردیده مواد غذایی و نان های پخت شده در آزربایجان جنوبی که توسط رژیم ایران به اشغالگران ارمنی ارسال گردیده به وفور قابل رویت است.

به اذعان نامسئولان جهاد کشاورزی امسال تولید گندم در آزربایجان شرقی با افزایش ۱۷ درصدی به ۸۰۰ هزار تن و در آزربایجان غربی با افزایش ۳۰ درصدی به ۷۰۰ هزار تن رسید.با این وجود، قحطی چند روزه نان در آزربایجان به مشکل اساسی مردم تبدیل شده و بنا به گزارش های درونی از اداره آرد و گندم ،دزدی آرد مصرفی توسط جیره خواران رژیم برای ارمنی های قاراباغ ،علت اصلی کمبود نان است.

انتقال آرد و نان های پخت شده توسط ایران به ارمنستان، سبب کمبود شدید نان در شهرهای آزربایجان جنوبی شده است.

بیشتر بخوانید

بهنام شیخی و حمید منافی ؛ فعالین ملی آزربایجانی با پایان مرخصی به زندان اوین بازگشتند.

اؤیرنجى : «بهنام شیخی» و «حمید منافی نادارلی» فعالین ملی مدنی آزربایجانی با اتمام زمان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *