چهارشنبه - ۲۸ آذر ۱۳۹۷
خانه / اخبار / انتقال ۳۰۰میلیون دلار با هواپیمای مسافربری از آلمان به ایران
Notes from a seized haul of $7.16 million in counterfeit hundred-dollar bills are pictured in Battambang September 30, 2014. Cambodian police seized the fake notes on September 19 near the border with Thailand, the largest seizure of fake U.S. notes in Southeast Asia for about a decade and the biggest ever in Cambodia. Picture taken September 30, 2014. To match CAMBODIA-CRIME/COUNTERFEIT REUTERS/Andrew RC Marshall (CAMBODIA - Tags: CRIME LAW BUSINESS)

انتقال ۳۰۰میلیون دلار با هواپیمای مسافربری از آلمان به ایران

اؤیرنجى: یک نشریه آلمانی خبر داد که رژیم ایران برای مقابله با تحریم‌های آمریکا حدود ۳۰۰ میلیون یورو پول نقد از آلمان به ایران منتقل می‌کند.

به گزارش اؤیرنجى به نقل از مطلب درج شوه در نشریه “بیلد” آلمان ؛ دولت ایران نگران این مسئله است که بعد از آغاز اجرای تحریم‌های مجدد آمریکا علیه تهران، دستشان از پول‌هایشان در بانک‌های آلمان کوتاه شود و از این رو تصمیم دارد ۳۰۰ میلیون یورو پول نقد را از بانک تجاری ایران در هامبورگ که دست بانک مرکزی آلمان است وارد کند.

به نوشته نشریه “بیلد” آلمان، این تصمیمی است که می تواند مسائل دیپلماتیک جدی بین آلمان، ایالات متحده و اسرائیل ایجاد کند.

سازمان‌های اطلاعاتی اسرائیل و آمریکا در این باره هشدار داده‌اند که این پول نقدی که به دست حکومت ایران می‌رسد می‌تواند در تامین مالی سازمان‌های تروریستی مورد استفاده قرار گیرد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا ۱۵ مه (۲۵ اردیبهشت) نام ولی‌الله سیف رییس کل بانک مرکزی ایران و علی طرزعلی معاون بخش بین‌الملل بانک مرکزی را در فهرست تحریم‌های خود قرار داده است. سیف و معاون بین‌الملل او متهم به حمایت مالی از حزب‌الله لبنان از طریق سپاه قدس هستند.

بخشی از دارایی‌های رژیم ایران در بانک تجارت ایران و اروپا در هامبورگ ذخیره شده و دولت آلمان بر حساب جمهوری اسلامی در این بانک نظارت دارد.

بانک تجاری ایران- اروپا در هامبورگ از اعتبارهای مالی بالایی برخورداراست که متعلق به دولت ایران است و مسئولیت آن به دست بانک مرکزی آلمان است.

قرار است این بانک ۳۰۰ میلیون یورو را از طریق هواپیما به نمایندگان دولت ایران منتقل کند.

 

بیشتر بخوانید

فعالین ملی آزربایجانی در سالگرد فاجعه کتابسوزان ۲۶ آذر؛ تبریز را غرق در پوستر و دیوار نوشته نمودند

اؤیرنجى : فعالین ملی آزربایجانی ساکن تبریز. ،همزمان با سالگرد قتل عام فرهنگی ملت تورک …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *