پنج شنبه - ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
خانه / اخبار / انفجار شدید خط لوله گاز صادراتی ایران به ترکیه در نزدیکی مرز بازرگان!

انفجار شدید خط لوله گاز صادراتی ایران به ترکیه در نزدیکی مرز بازرگان!

اؤیرنجى : رسول نوری‌نسب، رییس اداره گاز ماکو در آزربایجان‌ غربی از انفجار خط لوله گاز صادراتی ایران در نزدیکی مرز زمینی بازرگان و در داخل خاک ترکیه خبر داد.

‌رسانه‌های ترکیه گزارش دادند که انفجار خط لوله گاز ایران به این کشور، ساعت شش صبح در منطقه دغوبایزید در استان آغری ترکیه و همجوار با مرز بازرگان رخ داده و پس از انفجار ارتفاع شعله‌های آتش به ۴۰ متر رسیده است.

رییس اداره گاز ماکو  نیز گفت که انفجار خط لوله گاز صادراتی از ایران به کشور ترکیه در نزدیکی مرز زمینی گمرک بازرگان در ساعات اولیه صبح سه‌شنبه ۱۲ فروردین رخ داد.

نوری‌نسب گفت که «در پی انفجار خط لوله گاز صادراتی، نیروهای امدادی به مرز زمینی در داخل خاک ایران اعزام شدند اما معلوم شد این انفجار در خاک ترکیه صورت گرفته است.»

رسول نوری‌نسب  در ادامه گفت: «این انفجار هیچ تاثیری در گازرسانی به مناطق مرزی و خود شهر ماکو ندارد و به هیچ عنوان قطعی گاز شهری را در پی این حادثه شاهد نخواهیم بود.»

به گزارش رسانه‌های ترکیه شدت انفجار و ارتفاع شعله‌های آتش به حدی بود که از روستاهای اطراف قابل مشاهده بود و مردم این روستاها را وحشت زده کرد.

نیروهای آتش‌نشانی، نیروهای دفاعی و امنیتی ترکیه بلافاصله پس از انفجار در منطقه حضور یافتند و پس از بستن خط لوله انتقال گاز ایران به ترکیه، ماموران آتش‌نشانی  اقدامات خود برای مهار آتش‌سوزی را آغاز کردند.

مقام‌های ترکیه گفتند که در حال بررسی دلایل و چگونگی وقوع این انفجار هستند اما تاکنون دلایل وقوع انفجار نامعلوم است.

بیشتر بخوانید

فعالیت های پنهانی شرکت هوآوی چین در جغرافیای ایران نام!

اؤیرنجى : خبرگزاری رویترز بر اساس مدارک داخلی جدیدی که از شرکت هوآوی به دست …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *